01/2021

STRUČNĚ

Vydáno dne 15. 04. 2021 (285 přečtení)
I když nám činnost znesnadnila další vlna vládních opatření, Ymky se svých aktivit nevzdávají.

 • S novým rokem jsme s radostí přivítali vznik nové Ymky! Naše řady se 1. 1. rozrostly o YMCA Pelhřimov. Dětem a mladým lidem nejen v Pelhřimově, ale i Nové Cerekvi a okolí nabízí kvalitní volnočasové aktivity zaměřené na hudbu (Ten Sing), skauting a sport (fotbal a volejbal), volný klub pro čekající dojíždějící (Čekárna), tábory na Valkounově a množství jednorázových akcí. Vítej, YMCA Pelhřimov!

 • Letošní oslavy 100 let YMCA v Československu získaly záštitu primátora hl. m. Prahy. Nevšedně flexibilní přístup projevila mateřská centra YMCA Praha při akci „Mikuláš z okna“. Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci zůstal tentokrát Mikuláš uvnitř mateřského centra a děti se mu střídaly venku pod oknem - Mikuláš v okně, neboli MikDrive, byl hitem pražské předvánoční atmosféry!

 • YMCA JH opět nabízí pomoc zdravotníkům, a všem, kdo bojují v první linii s pandemií či jejími důsledky. Stejně jako loni jim nabízí hlídání dětí, obstarání nákupů a pochůzek. Jednotlivé Ymky už se chystají na léto – a otevírají přihlašování na letní tábory. Volná místa nabízejí například na příměstských táborech YMCA Praha nebo YMCA Plzeň, na klasický tábor pak můžete jet s YMCA Braník nebo s YMCA v ČR na Soběšín.

 • Mateřské centrum Klubíčko YMCA Praha pořádá kurz Úspěšný školák - cyklus přípravy na vstup do školy. Budoucí prvňáčci si během setkání s psycholožkou Marií Novákovou procvičí nejen grafomotoriku a paměť, ale osvojí si i sociální dovednosti - práci s emocemi, s trémou, a získají rady, jak tvořit trvalá přátelství.

 • YMCA Pelhřimov připravila herní štafetu. Každá zapojená dvojice či rodina připraví stopovací hru dle vlastní fantazie na trase cca 3km se zajímavými úkoly pro dvojici, která v pořadí následuje. Žádný věk není překážkou.

 • YMCA Orlová uspořádala soutěž Kreslení pomocí ruky. Základní obrys vlastní ruky či paže umělci výtvarně zpracovali podle fantazie.

 • Oddíly Poutníci a Lesní skřítci z YMCA Skaut připravily individuální pátrací hru – každý týden zveřejní indicii k jedné schránce v okolí, kde jsou připraveny samolepky emoji a papír k podepsání. Po nalezení zapíše účastník své jméno, datum a jaké měl právě počasí. Nálepku pak umístí na svou herní kartu.

 • Také skautky z oddílu Vyriony (YMCA Skaut) připravily alternativní program pro jednotlivce. Na jejich webu i facebookovém profilu najdete tipy na běžky, pěší výlety, různé výzvy, ale i program „do nepohody“.

 • Světová YMCA se připojuje k iniciativě Asijsko-pacifické aliance YMCA a společně vyzývají k mírovému obnovení demokracie v Myanmaru. Ve jménu mladých lidí a komunit v Myanmaru požadují navrácení demokraticky zvolených představitelů do vedení země.

 • „Hejbni kostí v době postní“ nazvala svou novou sportovní výzvu YMCA Praha. Jednotlivci i skupiny budou zaznamenávat svou fyzickou aktivitu nejrůznějšího druhu - ať už jde o procházku, ranní cvičení, lyžování, jógu, otužování či plavání, sekání dřeva či sbírání šišek. A na konci je „jistojistě čeká odměna“. Přidejte se i vy!

 • I když je současná situace nejistá, stále většina evropských Ymek plánuje standardní letní programy – a vy tak máte možnost nezávazně se přihlásit například na dvouměsíční dobrovolnický pobyt do Anglie, na mezinárodní tábory v Německu, nebo celoevropskou křesťanskou konferenci na Ukrajině. V případě nepříznivé situace pak lze svou účast stornovat. Více na webu ymca.cz v sekci Zahraniční programy.

 • YMCA Skauti napekli pro domov seniorů v Břeclavi linecké pečivo a Boží milosti. Prý všem moc chutnalo. :-)

  Julie Bergerová, koordinátor PR a komunikace YMCA v ČR

 • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]