01/2021

Léto s Ymkou v zahraničí

Vydáno dne 15. 04. 2021 (359 přečtení)
Jako každé léto je možné s YMCA vycestovat na některý z již tradičních ymkařských letních zahraničních programů, které YMCA svým členům nabízí. I když je v současné době cestování kvůli různým opatřením omezené, letní programy by se měly realizovat prakticky všechny, pokud se situace v létě zlepší, podobně jako minulý rok.


Mladí členové Ymky tak mohou strávit celé léto jako dobrovolníci v Severním Irsku v outdoorovém středisku YMCA Greenhill, v Ymkařském hostelu v Oslu, v Ymce Burnemouth nebo jako praktikanti na letních táborech v letním středisku YMCA Fairthorne v Anglii. YMCA dobrovolníkovi zajistí během pobytu ubytování, stravu, zaškolení, mentoring, poskytne kapesné a určitý počet volných dnů, dopravu a víza si platí dobrovolník sám. Pobyty jsou určené dobrovolníkům starších 18 let, kteří rádi pracují s dětmi a umí se domluvit anglicky. Některé z pobytů jsou omezené horní věkovou hranicí třiceti let, do YMCA Fairthorne mohou dorazit i dobrovolníci o trochu starší. Veškeré aktuální informace naleznou zájemci na webu http://www.ymca.cz/zahranicni-programy/ zahraktuality.

Mezi další připravované letní programy v zahraničí patří i akce krátkodobé, kde určitě stojí za to zmínit tyto:

YYWC - mezinárodní letní tábor YMCA v Německu

v kempu Storkow pro dobrovolníky pracující s mládeží, pro mladé vedoucí a s volitelným programem pro skauty i tensingáře, 1.–9. 8., pro účastníky ve věku 16–25 let, jazyk: angličtina, cena: 150 Eur, příspěvek pro člena Ymky na účast 80 Eur, doprava by měla být zajištěna.

Youth Unify

ymkařská mládežnická celoevropská křesťanská konference na Ukrajině ve formě letního kempu a s volitelným programem pro skauty i tensingáře, 8.–14. 8., Kyjev, pro účastníky 14–24 let, cena: cena: 150 Eeur, pro české členy Ymky: zdarma, příspěvek prvním pěti účastníkům uhradí česká YMCA, dopravu si hradí účastník sám (cca 3000 Kč za letenku).

Y-camp, mezinárodní křesťanský letní tábor v Německu

pro mladé lidi z celého světa, 13.–18. 8., pro účastníky ve věku 16–26 let, cena: 120 Eur, příspěvek pro člena Ymky na účast 100 Eur dopravu si každý zajišťuje sám.

International Youth and English Language Camp v Německu

v Campu Hohenheiche je pořádaný Ymkou Thüringen a Christian Mission from the USA a je zaměřen na výuku angličtiny, 21.–26.8., určen je mladým ymkařům ve věku 13–17 let, cena pro účastníka: 115 Eur, příspěvek pro člena Ymky na účast 1000 Kč.

Veškeré případné dotazy i přihlášky posílejte zahraničnímu sekretáři Sáře Dzvonikové na emailovou adresu ymca@ymca.cz.

Sára Dzvoniková, sekretář pro zahraničí YMCA v ČR, foto: freepik.com

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]