03/2021

Benefiční festiválek k 100. výročí české Ymky

Vydáno dne 05. 10. 2021 (221 přečtení)
Bylo to drama, ale nakonec se do třetice všeho dobrého, což se později potvrdilo, podařilo benefici pro Dr.amAS uskutečnit. Kdo, nebo co to je? Čtěte dále!


Petr, ředitel YMCA Praha, se už loňský rok rozhodl uspořádat akci k příležitosti oslav 30 let od obnovení Ymky. Takovou, aby si ji užili nejen návštěvníci z řad veřejnosti, ale taky sami pracovníci a dobrovolníci Ymky. Ti, kteří jsou obyčejně na akcích naopak zaúkolovaní až až. Takový dárek od Ymky Ymce. A přesně to se povedlo. Po dvojím covidím přesunu termínu se benefice udála, byť ve zcela nepůvodním zpožděném termínu 11. září 2021, ovšem na zcela původně zamýšleném místě v kampusu Hybernská jen za dvěma rohy od Paláce YMCA. A místo 30 let se slavilo rovnou 100!

Krásně členitý a přátelský prostor Kampusu nabídl možnost realizovat program, který se mohl dít paralelně, navzájem se nerušil a příchozí si mohli najít tu zábavu, o kterou zrovna stáli. Odpoledne patřilo workshopům. Na výběr bylo z nápadité kreativně výtvarné dílny pod vedením Hanky Šromové, kde si děti i dospělí mohli zařádit s barvami, spreji a papírem, a z DJingu na hudební stagi, kde jste mohli od dýdžejů z Cool-DJ-School pochytit, jak to chodí s hraním na gramofonové desky. A kdo neměl zrovna chuť absolvovat ani jeden z kreativních procesů, mohl se nechat navnadit dobrým pitím a jídlem z tamní kavárny Hlína, která velmi slušně sytila a napájela celý dvůr návštěvníků festiválku.

Šňůru večerního programu na pódiu zahájil samotný divadelní soubor Dr.amAS storytellingovým kouskem zvaným Teď mluvím já. Tenhle soubor není jen tak ledajaký, je plný herců s autismem, a právě pro něj byla na oslavě sbírka uspořádána. Po skvělých Dr.amAS přišla na řadu hudební produkce. Zahrála písničkářka Kvietah se svou krásnou svěží tvorbou a po ní představila perfektní rytmickou hudbu Katka Šarközi a její folk-rockový band. Konec večera patřil Inside Kru DJs, hip hopovým mistrům již zmíněných gramců.

Nakonec se na samotné akci podařilo v rámci dobrovolného vstupného vybrat téměř 10 000 Kč. Moc děkujeme za štědrost všem, kteří do kasičky přihodili! Sbírka pokračovala ještě deset dní po akci a to prostřednictvím bankovního spojení organizace Nautis, která dramasáky zastřešuje.

Všechny tyto na akci i po akci obdržené příspěvky ještě ke všemu zdvojnásobí Nadace Divoké husy. Konečná suma nyní při uzávěrce příspěvků do Proteinu není známa, ale pokud sledujete sociální sítě YMCA Praha, tato informace tam již visí nebo bude brzy viset. Hurá, děkujeme!

Zdá se, že jsme ještě nezapomněli, jak se dobře bavit a jak zábavu spojovat s přidanými hodnotami. Díky za Petra za jeho nápad, díky za účinkující tělesa, která se rozhodla zúčastnit se, zahrát a tím benefici podpořit a díky za všechny, kdo se přišli podívat a kdo akci pozdvihli ať už finančně nebo svou veselou přítomností, ideálně obojím.

A české Ymce přejeme ještě několik stovek a už bez pandemií, aby naše oblíbené ymkařské akce mohly proběhnout na první pokus.

Mariana Tauchmanová, YMCA Praha

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]