03/2021

Slavnostní Valné shromáždění YMCA ku příležitosti 100. výročí

Vydáno dne 05. 10. 2021 (316 přečtení)
Byl to ten slavný den 11. září 2021, kdy se YMCA sešla na slavnostním Valném shromáždění YMCA ke stoletému výročí oficiálního zahájení činnosti YMCA na našem území. Reprezentativní prostory Kaiserštejnského paláce na Malostranské náměstí v Praze dodaly akci speciální atmosféru, stejně jako (škoda že nestandardně) slavnostní oděv účastníků.


V první části jsme mohli prožít bohoslužbu, kterou vedl Jan Blažek spolu s Radimem Žárským, jejím tématem bylo motto oslav 100 let – Objevovat na čem skutečně záleží. Následovaly srdečné proslovy hostů – Aleše Sedláčka, předsedy České rady dětí a mládeže a také Tomáše Vokáče, ředitele organizace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Dále Eva Tschornová připojila své vzpomínky na spolupráci ze své bývalé pozice v YMCA Europe. Následovali ymkaři pamětníci - Pavel Hlaváč oživil události zahájení činnosti YMCA v Československu a Ladislav Zvolánek připomněl dobu obnovení činnosti po roce 1989.

V další části účastníci vyslechli zprávu předsedkyně YMCA Vladislavy Vidlákové a generálního sekretáře Vojtěcha Rálka, byla předána ocenění ymkařům za zásluhy a celoživotní přínos, občerstvili jsme se u rautu a pak už následovaly formální, ale důležité body – další zprávy, volby členů statutárního orgánu a kontrolní komise.

J. V. Hynek, sekretář pro vnitřní věci, foto: Alžběta Čechráková

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]