03/2021

Cesta do města klobouků a zpět

Vydáno dne 05. 10. 2021 (212 přečtení)
Pracovníci YMCA Orlová pro poslední prázdninový čtvrtek 26. srpna připravili dětem nevšední výlet za klobouky do Nového Jičína. I když počasí nebylo zrovna moc milé a my čtyřikrát během akce zmokli, byl to pěkný výlet.


Navštívili jsme nejprve Muzeum Novojičínska na Žerotínském zámku. Tamní expozice byly nádherné a ukazovaly nám soužití lidí s pokrývkami hlavy od dob dávné historie až do dnešních dnů. V zámku po zajímavém výkladu, který byl přizpůsoben věku dětí, jsme se vydali na výstavu různých klobouků z celého světa a průběhu času. Děti si mohly různé klobouky vyzkoušet, vyfotit se s různým pozadím a nakonec si i klobouky nakreslily. Nakreslená díla budou součástí místní výstavy.

Překvapením pro mnohé pak bylo pokračování v tématu, kdy jsme v Turistickém informačním centru města Nového Jičína za mírný vstupní poplatek získali tenké plastové „podklobouky“, abychom si mohli prohlédnout celý proces výroby a zdobení klobouků. Vítaným vrcholem expozice vedle krátkého snímku byla hlavně možnost vyzkoušet si tři stovky hotových klobouků na vlastních hlavách. To bylo smíchu a hlavně nekonečného fotografování! Pak jsme vydatně poobědvali v blízké jídelně a o sladkou tečku se postarala místní cukrárna na náměstí, kde jsme si vychutnali zmrzlinové Míša poháry.

Děkujeme touto cestou Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR a městu Orlové za poskytnuté dotace, bez nichž bychom si takový výlet nemohli dovolit.

Robert Kovarik a Věra Šípková, YMCA Orlová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]