03/2021

Y-CAMP

Vydáno dne 05. 10. 2021 (214 přečtení)
Letošní Y-camp se odehrál v půlce srpna u jezera Wagingsee v Bavorsku. Já a moje kamarádka Kačka jsme jely letos poprvé. Letošní téma bylo Just People.


A jak vypadal náš den? Před snídaní jsme měli dobrovolný program. Mohli jsme se jít koupat do jezera, jít na ranní jógu, nebo běhat. Každý den byla také ranní pobožnost. Po výborné snídani následoval dopolední program. Prvně jsme si společně zazpívali a potom některý z dobrovolníků mluvil na určité téma.

Další část byla diskuse v daných skupinkách. Dostali jsme otázky, na které jsme odpovídali. Pro nás to byla nejlepší část dne, protože lidé, se kterými jsme byli ve skupinkách, byli neuvěřitelně milí a dokázali nám naslouchat. Odpoledne byla volná. Každý den byla nabídka různých workshopů a koupání v jezeře. Nás nejvíce bavil společný volejbal. Večerní program pokaždé zajišťoval někdo jiný. Jeden večer jsme měly i my, česká skupina. Snažily jsme se představit český jazyk a kulturu. Den jsme zakončili večerní modlitbou.

Na campu jsme mluvili o vážných tématech, ale měli jsme i spoustu zábavy. Pro nás obě byla ale nejlepší a nejpodstatnější část poznávání lidí. Poznaly jsme neuvěřitelné množství lidí z různých částí světa, ale všichni měli jedno společné – byli neuvěřitelně milí a ochotní. Díky nim jsme si camp neuvěřitelně užily a jsme vděčné, že jsme se s nimi mohly setkat.

Anežka Votavová a Kateřina Jindrová, YMCA Jindřichův Hradec, foto: CVJM-Landesverband Bayern e. V.

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]