04/2021

100 slov

Vydáno dne 16. 12. 2021 (224 přečtení)
YMCA letos slaví 100 let od oficiálního zahájení činnosti na našem území. S číslovkou 100 se tedy budete letos setkávat častěji, mimo jiné i v této rubrice, ve které zní úkol jasně:
„Na čem v životě opravdu záleží?“ ve 100 slovech.


Robert Sir Kovarik, pracovník Kůlcentra YMCA Orlová
Mojí základnou je Trojjediný Bůh, jeho všudypřítomná tvořivá síla, jeho oběť i za mé hříchy na kříži a jeho láska, která prostupuje naprosto vším.
Záleží mi na přátelství rozrůzněných a také na každém bližním.
Na podaných rukou ochotných pomoci, když je potřeba. Na našem trojúhelníku ve znaku YMCA.
Záleží mi na rodině, ze které jsem vzešel, i na přítelkyni, kterou miluji. Záleží mi také na dětech a mládeži, s nimiž v Kůlcentru YMCA Orlová mám tu čest pracovat. Záleží mi také na životním prostředí, proto odpad buď netvořím, nebo se ho snažím maximálně vyseparovat. Fandím vratným lahvím, protože mají smysl!


Alžběta Čechráková, sekretář pro koncepci YMCA v České republice
Na pohlazení, na stisku ruky, na úsměvu i pod rouškou, na vlídném slovu, na mlčení, na dobrém jídle, na rozhodnosti, na domově, na rodině, na přátelství, na slovu NE, na odpuštění, na rozloučení, na minulosti, na odolnosti, na křehkosti, na samostatnosti, na zdraví, na lehkosti, na stromech, na vzduchu i vodě, na včelách, na práci, na humoru, na knížkách, na dobrém spánku, na pohybu, na soukromí na svobodě, na rovnováze, na hlíně za nehty a na větru ve vlasech, na modlitbě, na čistém tónu, na tlukotu srdce, na šumění moře a na kyselince vína. Na lásce.

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]