04/2021

Výlet do Opavy

Vydáno dne 16. 12. 2021 (178 přečtení)
Pracovníci a dobrovolníci YMCA Orlová připravili dětem na státní svátek 28. října nevšední zážitek.


Navštívili jsme spolu Slezské zemské muzeum v Opavě. Muzejní expozice zaujaly nejen děti, ale také jejich dospělý doprovod. V muzeu jsme například viděli originály obrazů od Josefa Lady, video o instalaci vycpaného slona v životní velikosti a sledovali vývoj řemesel a povolání v průběhu času. K vidění byla též expozice o vlivu důlní činnosti na okolní krajinu, sbírka minerálů a mnoho dalšího.

Po vyřádění se dětí v parčíku jsme společně poobědvali v blízké restauraci U divokého kance. Moc nám tam chutnalo, tuto nevšedně divočáky vyzdobenou restauraci můžeme všem jen doporučit! Následovala nezbytná sladká tečka v přilehlé cukrárně, kde se dětem velice líbil design jednotlivých zákusků ve stylu nadcházejícího halloweenského šílenství. Po našem odchodu zůstala cukrárna úplně bez zákusků. :-)

Čas běžel, proto jsme se pak vydali k nádraží Opava východ, odkud nám jel, stejně jako při cestě tam, přímý vlak až do Havířova. Děti si výlet užily na maximum! Děkujeme za vydatnou podporu městu Orlová a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by se akce nemohla konat v takovémto rozsahu.

Za organizátory Robert Kovarik, YMCA Orlová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]