01/2022

YMCA a válka na Ukrajině

Vydáno dne 07. 03. 2022 (320 přečtení)
YMCA po celém světě samozřejmě reaguje na události na Ukrajině. Přinášíme rychlý přehled útržkovitých zpráv. Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podílejí na pomoci potřebným.


Prohlášení YMCA v ČR (z 24. 2.)
PROHLÁŠENÍ K UDÁLOSTEM NA UKRAJINĚ

Plnění našeho poslání spočívá i ve výchově k demokracii, toleranci a občanské zodpovědnosti. Právě proto v tuto chvíli nemůžeme mlčet.

Aktuální události na Ukrajině nás osobně zasáhly. Mnoho z nás zde má přátele, známé a možná i rodinné příslušníky. Předsedkyně, členové statutárního orgánu a celá YMCA v ČR důrazně odsuzuje agresi ze strany Ruské federace a modlí se za bezpečí a sílu pro všechny zasažené obyvatele.

Vyzýváme každého z vás, aby zvážil možnosti pomoci a podpory. Modlíme se za moudré řešení konfliktu. YMCA v ČR je připravena poskytnout smysluplnou pomoc YMCA Ukraine a YMCA Russia a podpořit je v jejich humanitární a mírové práci.

Donate for Ukraine

dobročinná sbírka pořádaná YMCA Europe, YMCA pomáhá lidem na Ukrajině a při odchodu z Ukrajiny s přístřeškem, přikrývkami, hygienickými výrobky, základními potřebami a zdravotnickým materiálem. Pomozte prosím darováním. Každá částka je vítána. (k 28. 2. v 8:10).
Zprávy z Ukrajiny jsou hluboce znepokojující a šokující. Bez ohledu na nejistotu této politické a humanitární krize YMCA Europe a naši globální partneři udržují naše odhodlání a odhodlání podporovat ty, kteří to potřebují, když se snažíme o mír a spravedlnost. YMCA Europe má schopnost nastavit, vést a provádět krátkodobé/středně/dlouhodobé strategie a podle toho reagovat.

YMCA na Ukrajině a naši kolegové již trpí následky této nepředvídatelné krize. Jako okamžitý zásah spouštíme tuto sbírkovou kampaň, která nám umožní mobilizovat zdroje a reagovat na okamžité objevující se potřeby.

Ymky u nás

YMCA Plzeň okamžitě (25. 2.) zorganizovala v Tlučné humanitární sbírku pro Ukrajinu (viz foto).

YMCA JH: Již desátý rok pořádáme akci PAMATUJ! nejen jako připomínku obětí holocaustu, ale také jako formu boje s nenávistí ve společnosti. Válka na Ukrajině tuto myšlenku strašlivě zpřítomňuje a činí ji děsivě aktuální. Jako formu podpory Ukrajině chceme proto celý VÝTĚŽEK dobrovolného vstupného na program Sto zázraků (9. 3. od 16.30 v husitském kostele - 188/ I) odeslat do sbírky POMOZTE UKRAJINĚ s Paměť národa https://www.darujme.cz/projekt/1205934. Pokud se na tento program chystáte, budeme rádi, když nám pomůžete takto Ukrajinu podpořit.¨

YMCA Husinec provedla sbírku potřebných věcí a dopravila dvě dodávky na ukrajinskou hranici.

YMCA ve světě

YMCA Moldavsko strávila den prací s místním partnerem Daac Hermes na přípravě balíčků nezbytností pro lidi prchající z Ukrajiny.

YMCA Rumunsko se na ukrajinské hranici připojila k dalším organizacím na podporu lidí na útěku. Shrnuto:
Zástupci YMCA pomáhají lidem na Ukrajině a při odchodu z ní a shánějí přístřeší, dodávají přikrývky, hygienické prostředky, základní pomůcky a zdravotnické potřeby. Ymkaři z Rumunska pomáhají přímo na hraničních přechodech, moldavská Ymka posílá materiální pomoc. Pomozte prosím darováním. Každá částka je vítána. Děkujeme!

Naši kolegové z YMCA Rumunsko v čele s Alinou Pop (generální sekretářkou) a prezidentem Carpovem Danem jsou v současné době na přechodu mezi Romem a Ukrajinou na severozápadní hranici. Ti, kteří utíkají z Ukrajiny, nabízejí přímou podporu.

Společně s představiteli oblasti a dalšími neziskovými organizacemi usilují o zajištění základních služeb pro všechny potřebné: ubytování, stravování, dopravu a první pomoc.

V současné době získáváme finanční prostředky na podporu uprchlíků a včas podporujeme organizace YMCA po celé Ukrajině. Každá malá pomoc znamená v této zoufalé době hodně. A vyzýváme všechny, aby se sešli a ukázali, že prostřednictvím této noční můry je na obzoru světlo naděje!

Prohlášení YMCA Russia:
Vážení přátelé YMCA na Ukrajině, v Rusku a po celém světě, stejně jako vy všichni se díváme na válku na Ukrajině s bolestí v srdci. Jsme hnutí, které spojuje lidi, podporuje mezinárodní přátelství a partnerství, vzájemné porozumění a spolupráci; a nemůžeme pochopit a podporovat žádnou válku – ať už na Ukrajině nebo v jiné části světa.

Bolí nás duše, protože Rusko a Ukrajina mají společnou historii, kulturu a křesťanské tradice. Díváme se na lidi na Ukrajině jako na naše bratry a sestry. Modlíme se za mír na Ukrajině a v Rusku a budeme i nadále poskytovat mladým lidem v našich zemích prostory kde se mohou setkávat, mluvit a budovat lepší budoucnost.

YMCA Ukraine:
Místní organizace YMCA v mnoha ukrajinských městech poskytují zásadní služby místním komunitám a vnitřně vysídleným osobám. Národní YMCA koordinuje z Kyjeva.

Z facebooku YMCA Kyjev (Facebook)

Julie Bergerová, koordinátor PR, foto: YMCA Plzeň

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]