01/2022

Léto 2022 s Ymkou v zahraničí

Vydáno dne 07. 03. 2022 (295 přečtení)
Léto se už pomalu blíží a s ním i řada chystaných zajímavých mezinárodních akcí. Podobně jako minulé roky, i letos bude možné se na některé z nich jet s Ymkou podívat! YMCA nabízí možnost vyjet na různé mezinárodní akce a zahraniční programy jak svým členům, tak i nečlenům. I když je v současné době cestování kvůli různým opatřením někde omezené, počítáme s tím, že letní programy by se měly konat pravděpodobně všechny, podobně jako minulý rok.


Měli byste chuť získat nové cenné zkušenosti? A třeba i někde s něčím užitečným pomoci jako dobrovolník? Získat nové přátele, dovednosti a třeba i nový pohled na svět? Zlepšit se v cizím jazyce a zažít nové dobrodružství v zahraničí? A třeba i poznat, jak YMCA funguje jinde? Pokud ano, určitě se neváhejte na některý ze zahraničních programů přihlásit!

Veškeré aktuální informace o programech, kterých je možné se letos zúčastnit, najdete na webových stránkách http://www.ymca.cz/zahranicni-programy/zahraktuality/, na některé slibné a každoročně oblíbené letní akce bych vás ráda tímto pozvala osobně. Jde konkrétně o:

1) YMCA Youth Workers Camp
- mezinárodní letní tábor YMCA v Německu je organizován hlavně pro dobrovolníky a mladé vedoucí (kroužků, táborů), kde je součástí programu i volitelný program pro skauty a tensingáře. Cílem kempu je obohatit mladé vedoucí a dát jim tipy na hry, aktivity a programy, které pak mohou využít ve svých Ymkách, při vedení programů a táborů pro děti i mladé. Zajímavou součástí je např. volitelný kurz pro ty, kteří se chtějí naučit stavět táborovou základnu v korunách stromů, tzv. „Treehouse camps“. Akce se společně zúčastní 6 lidí z ČR, celkem bude na táboře bude 80 mladých. Akce proběhne 23.–31. 7., v kempu Storkow v Německu nedaleko Berlína, v angličtině. Určena je účastníkům ve věku 16–25 let. Cena: 150 Euro, příspěvek pro člena Ymky na účast bude poskytnut ve výši 100 Euro, doprava by měla být pak pro účastníky zdarma z evropské dotace. Akce je možné se účastnit i jako vedoucí.

2) Youth Unify
- ymkařská mládežnická celoevropská křesťanská konference ve formě letního kempu se bude konat letos na Ukrajině u moře. Letos se bude konat již 5.ročník, minulé roky byly kempy velice úspěšné. Cílem této akce je propojit mladé aktivní lidi z Ymky, kteří chtějí společně duchovně růst, zároveň se dozvědět více o důležitosti křesťanství v Ymce a zažít společné dobrodružství. Na akci společně zamíří asi pětičlenná česká skupina. Akce se bude konat 21.–27. 8. v Odesse (Ukrajina), určena je účastníkům ve věku 14–24 let. Hlavním jazykem bude angličtina. Účastnický poplatek je ve výši 180 Euro, prvním pěti přihlášených členů Ymky celý poplatek uhradí česká YMCA, dopravu si hradí účastník sám (cca 3000 Kč za letenku).

3) Y-camp
- mezinárodní křesťanský letní tábor v Německu se každý rok koná pro mladé lidi z celého světa. Minulý rok se akce zúčastnilo i 5 mladých ymkařů z ČR, kteří se vrátili nadšení. Letos opět plánujeme na akci vyslat 5–10 mladých lidí z ČR.
Kemp se bude konat 12.–18. 8., v CVJM kempu na břehu Wagineer See (Německo). Účastnit se akce mohou mladí ve věku 16–26 let, cena kempu je 125 Euro, přičemž členové české Ymky mohou požádat o příspěvek na účast v hodnotě 2000 Kč. Dopravu (na nejbližší vlakovou/ autobusovou zastávku) si každý zajišťuje a platí sám.

4) International Youth and English Language Camp v Německu v Campu Hohenheiche
- je pořádaný Ymkou Thüringen a Christian Mission z USA a je zaměřen na výuku angličtiny. Účastnit se ho budou účastníci z Německa a ČR, vedoucí pak budou z Německa a USA. Konat se bude v termínu 20.–26. 8. v kempu Hohenheiche v Německu, určen je mladým ymkařům ve věku 13–17 let. Na tuto akci je možné jet i jako mladý praktikant (18-30 let starý). Cena pro účastníka je 115 Euro, Česká YMCA pak poskytuje příspěvek pro člena Ymky na účast a dopravu v hodnotě 1000 Kč. Nabídka programů je opravdu bohatá, na webu pak najdete nabídku akcí i pro zájemce starší třiceti let. Veškeré případné dotazy směřujte na zahraničního sekretáře YMCA Sáru Dzvonikovu (email: ymca@ymca.cz).

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]