01/2022

STRUČNĚ

Vydáno dne 07. 03. 2022 (300 přečtení)
Na sklonku loňského roku se stěhoval nízkoprahový klub YMCA Praha, Ymkárium na Jižním Městě. V novém prostoru YMCA otevřela i registrovanou sociálně aktivizační službu pro rodiny v nesnázích. Poslední roky byly pro mnoho rodin obzvlášť náročné, a tak přejme nové službě, aby se jí dařilo být kvalitním záchranným kruhem.

 • YMCA Jindřichův Hradec pravidelně otevírá dveře své Kavárničky střední a starší generaci, aby měla prostor společně se setkat u kávy nebo čaje ve vlídném prostředí a popovídat si. K tomu jí jednou za měsíc nabídne program z četby, promítání z cest, portréty zajímavých osobností nebo setkání s hostem. Inspirativní, co říkáte?

 • Viktorie Jílková – to je juniorská světová šampionka v thajském boxu, mistryně Evropy v boxu, zároveň členka juniorské hokejové reprezentace a navíc členka YMCA Plzeň! Kromě svých pravidelných tréninků v boxerském oddíle Victoria YMCA Plzeň si udělá čas i na předávání svých dovedností druhým – třeba když v lednu vedla trénink kluků z kroužku sebeobrany. Dobrovolníci YMCA Orlová se úspěšně zapojili do Tříkrálové sbírky. Jejich kolednické týmy vinšovaly zdraví i štěstí ostošest - a výtěžek z koledování věnovaly na vybavení nového Domova pro seniory v Dětmarovicích.

 • YMCA Plzeň pokračuje v sérii svých stezek pro rodiny s dětmi – ve vánočním čase připravila nejen Střížovickou stezku se zastaveními s obrázky z českých pohádek a pohádkovým kvízem, ale i stezku Vánoční příběh v lese pod Radyní.

 • YMCA Jindřichův Hradec tradičně spolupořádá vzpomínkovou akci PAMATUJ! k uctění památky obětí holocaustu. Během happeningu na hlavním náměstí se její pěvecký sbor Jakoubek spojí s dalšími třemi sbory ke zpěvu české státní hymny, vyznání víry Shema Jisrael a písně Hatikva. Letos ve středu 9. března 2022, od 16 hodin.

 • „Čas je to nejcennější, co máme“, říká YMCA Setkání a srdečně zve všechny otce, aby strávili víkend se svými odrostlejšími dětmi (13–16 let) v Domě setkání v Dolních Albeřicích. Akce Experiment 2022 se tu koná ve dnech 22.–24. dubna. O měsíc později, 20.–22. května, tu přivítají maminky s dcerami (8-14 let) na tvořivém víkendovém programu „Klíče aneb odemkni své fantazii“.

 • YMCA Strmilov vyráží letos na nové tábořiště Strojatín u Studence. Máte-li doma dítě od 1. do 8. třídy ZŠ, které by ocenilo kousek prázdnin strávených na samotě uprostřed přírody, s přírodním rybníkem na koupání a širokou paletou zábavy, her a pohybu, přihlaste se u Ymky Strmilov!

 • „Ukliďme Česko, ukliďme Silůvky!“, volá do světa oddíl 4. oddíl YMCA Skaut. Připojte se i vy k celostátní úklidové akci, která se letos koná v sobotu 2. dubna a zvelebte své vlastní okolí! Anglická kniha Davida Newmana „The Shining Light“ je čtivým příběhem o Ymce, jejím zakladateli a vizi. České Ymce několik kusů věnoval darem autor a iniciativa The reason why. Máte-li o ni zájem, poptejte pár zbývajících kusů na ústředí.

 • S nadcházející novou sezónou jsme doplnili sklad propagačních předmětů YMCA. Koukněte na jejich aktuální nabídku na webu www.ymca.cz – z novinek vás jistě zaujmou USB disky s gravírovanou grafikou YMCA CZ, bambusové propisky nebo multifunkční šátky.

 • 17. února oslavil své 85. narozeniny náš ambasador, herec Jan Přeučil – moc gratulujeme, přejeme pevné zdraví a stálý elán!

  Julie Bergerová, koordinátor PR a komunikace, foto: arichiv YMCA

 • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]