03/2022

Léto s YMCA Orlová

Vydáno dne 19. 10. 2022 (137 přečtení)
Prázdniny nám utekly jako voda. Začíná nám nový školní rok. A proto si pojďme připomenout, co jsme zažili s YMCA Orlová přes léto. A že toho nebylo málo!


Na začátku prázdnin jsme si společně mohli pomalovat trička. Tento workshop byl velmi úspěšný. Probudili jsme kreativitu ve všech dětech, které si k nám přišly tričko originálně dle vlastní fantazie a představ pokreslit. Kolikrát jsme s kolegy koukali, jak talentovaní dokážou být tito často velmi mladí umělci. Záhy následovala akce v podobě pokreslení kelímků nebo zavařovaček. Ty mohou děti později využit jako kelímek na školní potřeby nebo například jako vázu na květiny.

Dva poslední týdny v červenci se uskutečnil tábor YMCA Orlová ve Spálově. Letos bylo téma Josef a jeho bratři. Jedná se o biblický příběh a promítal se po celých deset dnů do tábora v podobě všelijakých a velmi pestrobarevných her. Nechybělo opékání buřtů, zpívaní písní a hraní na kytaru u ohně. Účastníci tábora se mohli naučit rozpoznávat hvězdy nebo pod dozorem rozdělávat oheň.

V měsíci srpnu jsme se věnovali individuálnímu rozvoji dětí nám svěřených. Stavěla se nová Lega, a to ministavebnice i stavebnice většího formátu, kreslily obrázky, hrály karetní a deskové hry. V tomto měsíci se také konal druhý tábor, tentokrát pro starší mládež v Mostech u Jablunkova.

Nebylo toho málo, co jsme stačili prožít a uskutečnit. Nyní nám začíná nový školní rok a my vám všem školou povinným přejeme, abyste všechny vaše školní povinnosti zvládli bez větších starostí a hlavně s úsměvem na tváři!

Děkujeme všem našim podporovatelům a zvláště městu Orlová, Moravskoslezskému kraji a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR za vydatnou finanční i metodickou podporu!

Nikola Niesytová, YMCA Orlová, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: administrator .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]