03/2022

Co se děje v YMCA Brno?

Vydáno dne 19. 10. 2022 (157 přečtení)
Je tady živo.:)) Od dubna máme v našich klubovnách v provozu Adaptační skupinu pro předškolní ukrajinské děti. Říkáme tomu s učitelkami a dětmi „školka“.


Podařilo se nám dovybavit děti reflexními vestami, bábovkami na písek, lehátky na spaní, nádobím. Dále jsme pořídili jídelní stolečky a židličky a lavice na přezouvání. Od dubna jsme toho zažili opravdu hodně. Oslava Velikonoc, hraní v parku, návštěva ZOO, Planetárium, skotačení u fontánek, sedlářská dílnička Jarka Psoty, vycházky do Lužánek, to je jen suchý výčet aktivit, co se podařilo. Děti se ve školce cítí dobře a bezpečně, takže se mohou věnovat hraní, tvoření a radovat se ze života.

A to není všechno. V létě jsme uspořádali také 5 týdnů Adaptačních skupin pro školní ukrajinské děti neboli „kempy“. Tým vedoucích a asistentů se postaral o pirátský program a skvělé zážitky. Třeba grilování v Lužánkách, dovádění v Aqualandu Moravia, radovánky na koupališti Riviéra, to byly podle dětí TOP aktivity. Každý den jsme našli důvod k úsměvu, každý den jsme se rádi sešli. A to je nejvíc, že děti mohou být dětmi, že si mohou užít krásné prázdniny. Děkujeme Realizace aktivity byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Marta Joanidisová, YMCA Brno, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]