03/2022

Ten Sing: nebát se zkoušet nové věci

Vydáno dne 19. 10. 2022 (129 přečtení)
Ten Sing – už jste to slovo asi někdy v Ymce slyšeli. Porozuměli jste ale, co vyjadřuje? Zvenčí viděno může jít o partičku mladších lidí, kteří se chichotají, aniž by vám byli schopni vysvětlit čemu, objímající se skupinu puberťáků, zpěváky, kterým to ne vždycky ladí, případně ladí, ale stydlivost jim nedovolí dát si mikrofon pořádně k puse. Anebo naopak šoumeny, kteří třískají do nástrojů hlava nehlava. Všichni jsou tím ale kupodivu nadšení, za případné nedostatky se na sebe neušklíbají, ale mají radost z toho, co se jim společně povedlo.


Viděno zblízka – právě proto stojí zato být součástí Ten Singu. Získat prostor, kde si můžete svobodně zkoušet, co vám jde a nejde. Bez dohledu ambiciózních trenérů, příliš úzkostných rodičů či lektorů, kteří tlačí na výkon. Získat přátele, se kterými se navzájem naučíte, jak fungovat mezi vrstevníky, jak se bavit s lidmi jiných názorů a z jiného prostředí. Kteří můžou mít na leccos jiný názor, ale můžete s nimi volně diskutovat – a dokonce vás k tomu každotýdenní zamyšlení na zkoušce popíchne. Bezpečné místo, kde můžete hledat své místo na světě, formulovat si vlastní postoje a hodnoty a proplout tak v pohodě náročným obdobím puberty.

Nebylo by fajn, mít ve vašem městě, ve vaší Ymce takový Ten Sing? Program, co zachytí děti, které odrostly z věku klasických kroužků, táborových účastní- Ten Sing: nebát se zkoušet nové věci ků, ovšem ještě nejsou rodiči, abyste je nasměrovali do mateřského centra či na tábor rodin?

Ten Sing, to je skupina teenagerů, kteří tvoří velký sbor doprovázený kapelou. Zpívají podle chuti současné i starší písně. Pak se mohou rozdělit do menších skupin (workshopů), kde vymýšlí divadlo, hromadný tanec nebo spolu hrají v kapele. Součástí každotýdenní zkoušky je také zamyšlení – nad křesťanskými hodnotami a tématy, která ovlivňují každodenní život. A samozřejmě je tu i prostor pro hry a zábavu.

V současné době v České republice pracuje 5 tensingových skupin. Pokud byste chtěli založit takovou skupinu i u vás, s chutí do toho! YMCA DAP vám nabízí zaučení budoucích vedoucích, dodá vám tensingovou metodiku a s radostí vás podpoří. Stačí kontaktovat Sašu Alexandru Loudovou, tensingového sekretáře na emailu sekretar@ tensing.cz.

Pokud byste si to chtěli nejdříve okouknout, nejlepší způsob je přijet na tensingový festival, který se koná o podzimních prázdninách koncem října ve Vrchlabí: http://festival.tensing.cz/

Ať žije Ten Sing! Je to radost!

Julie Bergerová, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]