03/2022

STRUČNĚ

Vydáno dne 19. 10. 2022 (172 přečtení)
 • Akademická YMCA pořádá v Bělči nad Orlicí ve dnech 21. - 23. 10. další ze série diskusních Retreatů. Na aktuální téma „Český prezident – české prezidenství“ promluví historik Petr Hlaváček, ústavní právník Jan Kysela a politolog Karel B. Müller. Přijeďte si poslechnout jejich přednášky a zapojit se do diskuze! Je možné zúčastnit se celého víkendu nebo přijet pouze na sobotní program.

 • YMCA Brno a YMCA Plzeň pokračují ve skvěle rozjetých adaptačních skupinách pro ukrajinské děti. Na podzim mají naplánováno celkem 60 týdenních turnusů.

 • YMCA DAP srdečně zve všechny mladé ymkaře do Vrchlabí, kde se o podzimních prázdninách (27. - 30. 10.) koná Československý tensingový festival. Můžete si tu vyzkoušet, jaké to je zpívat s kapelou, nebo si jen pár koncertů poslechnout, přidat se do některého z workshopů (beatbox, tanec, jóga, žonglování, malování henou, šerm ad.), poznat Vrchlabí, zapojit se do diskuzí nad hodnotami a tématy, která ovlivňují náš každodenní život nebo se prostě jenom bavit. Vítáni jsou jednotlivci i skupiny mládeže. Není potřeba být členem Ten Singu ani YMCA, festival je otevřený každému, kdo má čas a chuť. Je ale potřeba se na něj na webu http://festival.tensing.cz/ zaregistrovat.

 • Během prázdnin otevřela YMCA Jindřichův Hradec nově zrekonstruované YMCA centrum. Budou se tu i nadále scházet maminky s malými dětmi v mateřském centru, pro školáky je několikrát týdně otevřen Klub či Fotbálek, pro starší generaci pak pravidelná Kavárnička s programem. Prostory budou ale teď větší, modernější, s novým sociálním zařízením a hlavním vstupem do budovy. YMCA centrum je přístavbou základní školy uprostřed sídliště, a patří k němu veliký kus zahrady k dispozici. Objekt je majetkem města, které rekonstrukci také financovalo.

 • Ten Sing v Ymce Pelhřimov koncem léta uspořádal týdenní soustředění zakončené malým festivalem na faře v Moravči. Dorazil i Ten Sing Kolín a vše se náramně vydařilo.

 • YMCA Podivín s koncem září opět otevírá program ve Spolkovém domě, kde nabízí kurzy keramiky pro děti i dospělé, oblíbené kurzy vaření pro děti i další tvořivé dílny.

 • Nízkoprahový klub Ymkárium YMCA Praha uspořádal Graffiti workshop, který proběhl na legálních plochách Jižního Města, ve vnitrobloku u ulice Ke Kateřinkám.

 • Inspirace od YMCA Plzeň: na příměstském táboře „V týmu hrdinů“ se děti postupně setkávaly s řadou příběhových hrdinů, postupně ale zjistily, že skutečný hrdina nemusí mít superschopnosti, ale má dobrý charakter, pomáhá druhým, a umí si poradit v každodenním životě. V rámci programu se zúčastnily workshopu o šikaně, naučily se základy první pomoci, mohly si vyzkoušet, jaké je to mít nějaký handicap nebo jak nesnadné je pro starší lidi pohybovat se (v zapůjčeném gerontoobleku). Zkrátka prošly náročným pětidenním výcvikem, na konci kterého pak získaly titul „Hrdina“ a vyrazily čelit výzvám všedních dní.

 • Rodinné centrum YMCA Praha nabízí kurzy keramiky v angličtině – tvůrčí prostor pro mezinárodní skupinu, kde se mezi aktivním odpočinkem a tvorbou jen tak mimochodem zdokonalíte v anglickém jazyce.

 • YMCA Setkání pořádá v říjnu Expedici Krakonoš, dva dobrodružné a objevitelské víkendy pro tatínky s dětmi (6-13 let) v Domě Setkání v Albeřicích. V listopadu pak tamtéž setkání pro ženy na téma Jak vychovávat děti ve víře a jak je naučit se vyrovnat se svou jinakostí. Podrobnosti na webu www.setkani.org

 • 88 km za jeden den – to je cíl Lužické sedmičky, tradičního zářijového pochodu připravovaného YMCA Sever. Jeho trasa vede přes 7+1 nejvyšších vrcholů Lužických hor. Možné je ovšem zúčastnit se i pouze denní nebo noční části. Letos se na pochod přihlásilo 110 „šlaperů“ (z toho 86 na celou trasu)! Výsledek akce a případné úbytky na trase nebyly do uzávěrky čísla známy.

  J. Bergerová

 • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]