03/2022

Na Mission Conference v Dánsku

Vydáno dne 19. 10. 2022 (120 přečtení)
Před Světovým shromážděním YMCA, které se koná jednou za 4 roky, se v dánském městě Aarhus konala celosvětová YMCA Mission konference. Poprvé na ni vyjela i skupina z ČR. Naše delegace byla jednou z těch početnějších, devítičlenná. Na konferenci jsme pak měli příležitost potkat ymkaře ze všech různých států světa – USA, Jižní Ameriky, Zambie, Jihoafrické republiky, Hong Kongu, Japonska, Německa, Anglie, Mongolska, Indie, Ukrajiny a dalších zemí.


Hlavním cílem konference bylo posílit křesťanskou misi v YMCA, i v návaznosti na novodobý trend, kdy je křesťanský základ v některých zemích světa v YMCA upozaďován. Účastníci se přišli se opět nanovo inspirovat misí YMCA, inspirovat se navzájem našimi příběhy a prací, kterou děláme, zažít společenství a společně se modlit za YMCA po celém světě.

Bylo to ohromně nabíjející a inspirativní, shodli se všichni čeští účastníci. I když cesta tam trvala autem déle než 12 hodin (měla přes 1000 km), nelitovali jsme. Dozvěděli jsme se emotivní příběh, jak jedna ymkařka ze Zambie založila v Zambii sirotčinec, i když neměla žádné prostředky, jak další indický ymkař do své rodiny přijal 7 sirotků ze slumu a všechny vychoval a těší se teď z adoptivních vnoučátek, nebo třeba i příběh hongkongského generálního sekretáře, který zázrakem po modlitbách dostal dostatek prostředků na to, aby se mohl postarat o 500 rodin v karanténách během Covidu, které neměly jídlo, a dokázal jim zajistit každý den teplý oběd. Mongolský sekretář se nám svěřil, že po smrti své malé dcery se s manželkou pustili do služby rodinám, které také přišly o dítě. Nadšení pro pomoc druhým bylo nakažlivé.

Hlavním tématem konference bylo „Let your light shine“ (Ať vaše světlo svítí), během přednášek jsme si připomněli, že bez světla jsme ztraceni, a že to pravé světlo dává do života Bůh. A že právě skrze Ymku může toto světlo svítit do života lidí kolem nás. Kromě přednášek nás pak na konferenci čekaly i praktické workshopy, modlitební večery, diskuze a zamyšlení v malých skupinkách a krásný výlet na ostrov Tuna, na kterém leží jediný maják v Evropě, která je zároveň i věží kostela. Bylo to krásné, všichni jsme si to moc užili. Všichni jsme odcházeli povzbuzeni a posilněni.

Sára Dzvoniková, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]