03/2022

YMCA Znojmo – sezóna 2022 a oslavy 30. výročí

Vydáno dne 19. 10. 2022 (159 přečtení)
V letošní sezóně 2021/2022 se naše YMCA Znojmo účastnila hned několika korfbalových soutěží. Ligy minižáků, kterou jsme hráli jen regionálně, čili jen ve Znojmě, ligy mladších žáků, dorostenecké korfbalové extraligy a seniorské extraligy.


Nejlépe jsme dopadli v extralize dorostu, kde jsme po základní části byli na prvním místě. Následovalo finále, které proběhlo na palubovce znojemské sportovní haly 7. 5. 2022.

Bylo napínavé a divácky velmi zajímavé od začátku do konce. Finálový den odstartoval zápas o 3. místo a to mezi SK RG Prostějov a KK TJ Sokol Koblov. S výsledkem utkání 16:10 byl samozřejmě spokojený hlavně tým Prostějova, ale z diváckého hlediska musím říct, že je Koblov potrápil víc, než asi Prostějov čekal.

Následovalo utkání, na které jsme všichni čekali. Utkání o 1. místo v ČDKE! S velkou nadějí a očekáváním na palubovku nastupoval jak tým KK Brno, tak naši domácí Modří Sloni YMCA Znojmo. Hned od první minuty začala přestřelka. Znojmo během finálového utkání nastřílelo krásných 18 košů. Obranu už bohužel, tak dobrou nemělo. Brno je tak přestřílelo a zápas skončil 20:18 ke spokojenosti Brněnských. Naše slůňata si tak z finále odnesli stříbrné medaile a trošku skleslé hlavy. Já však věřím, že je jen otázkou času, kdy si pro to zlato dojdou!

V extralize seniorů jsme skončili na krásném 3. místě.

Dále nás čekalo 21. 5. 2022 vyvrcholení korfbalové sezóny, kdy jsme měli v sále hostince U Samků v obci Sedlešovice slavnostní setkání znojemských Ymkařů ke 30 letům korfbalového oddílu Modří sloni YMCA Znojmo od jeho založení v roce 1992. Zde rovněž bylo odsouhlaseno nové logo oddílu, které se graficky blíže přiblížilo současné generaci. Na tomto slavnostním setkání byli oceněni, Lenka Toufarová, za její celoživotní práci v YMCA Znojmo, Mgr. Aladár Dančo, rovněž za obětavou práci pro YMCA Znojmo. Dále byla oceněna Veronika Vévodová za její pravidelnou pomoc na táborech YMCA Znojmo a pomoc při práci s dětmi. Dále byla oceněna Mgr. Jana Pavlíčková za její práci v YMCA Znojmo.

Aladár Dančo, YMCA Znojmo, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]