03/2022

Evropský den jazyků YMCA Orlová na ZŠ Karla Dvořáčka

Vydáno dne 19. 10. 2022 (131 přečtení)
Pracovníci YMCA Orlová ve spolupráci s dobrovolníky působícími v neziskové organizaci Petrklíč Help připravili ve středu 15. června pro žáky druhého stupně ZŠ Karla Dvořáčka velmi pestrý a poutavý Evropský den jazyků. Úkolem Italky Micaely a Gruzínce Irakliho bylo prezentovat své země žákům, což oba anglicky bravurně zvládli.


Akce by ovšem nebyla tak dokonalá, kdyby rovněž žáci pod vedením svých pedagogů nepřipravili také poutavé a na pochutiny bohaté v anglickém jazyce vedené prezentace o naší vlasti. To bylo nadšeně hodnoceno oběma dobrovolníky i námi, jakožto jejich organizátory. Z rozhovoru po akci s oběma dobrovolníky vyplynulo, že se cítili jako královská návštěva, když po vstupu do školy byli uvedeni ředitelem školy do hudebny, kde byl nastoupen pěvecký sbor a oba dobrovolníky uvítal pásmem krásných písní.

Micaela dětem vyprávěla o Itálii, prezentovala fotografie a ukázky z domova.

Irakli děti nejen seznámil se svou rodnou Gruzií, ale také děti naučil napsat jejich jména gruzínským písmem, které se od toho našeho značně odlišuje.

Děkujeme vedení školy i samotným pedagožkám za pozvání, příjemné prostředí i výbornou atmosféru, která po celou dobu akce ve třídách panovala.

Je mi ctí také poděkovat kuchařkám z tamní školní jídelny za vynikající oběd, který nám všem velice chutnal.

Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR a informačnímu portálu EURODESK, bez nichž bychom akci nemohli realizovat.

Robert Kovarik, YMCA Orlová, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]