03/2022

Živá knihovna offline YMCA Orlová proběhla skvěle!

Vydáno dne 19. 10. 2022 (121 přečtení)
Pracovníci YMCA Orlová, tři živé knihy a žáci sedmých ročníků ZŠ Mládí, to byla Živá knihovna offline v pondělí 20. června v pronajatých prostorách Domu kultury města Orlové. Principem živých knihoven je, že místo knih si čtenáři na chvíli půjčují živé osoby, kterých se ptají na to, co je zajímá, a které jim na dotazy odpovídají.


Tři živé knihy tvořil tým zkušených lektorů Lubomíra Otiska, legendy nejen orlovského sportu, malíře a zapáleného milovníka kaktusů, dále Ing. Marcely Šafránkové, která děti seznámila s možností recyklace rifloviny, ale také pohovořila o možnostech zaměstnání pro handicapované osoby nejen v tomto těžce zkoušeném regionu a také Bc. Nikoly Niesytové, která obohatila znalosti dětí o nový pojem, tedy o to, jak se žije s Mukopolysacharidózou, co tato těžká nemoc člověku umožňuje a co už ne, o soužití s blízkými, ale také o práci s mladými lidmi, kterou i přes těžký handicap Nikola bravurně zvládá.

Závěrem každé devadesátiminutovky bylo společné zhodnocení s lektory i žáky, kde jsme probrali, co si žáci odnáší, co se jim líbilo a proč.

Děkujeme touto cestou vedení školy i doprovázejícím pedagogům za to, že nám umožnili seznámit žáky s novými obzory a zkušenostmi lidí, kteří žijí v jejich okolí a které denně potkávají, aniž by věděli, jak zajímavé životy tyto osoby žijí. Děkujeme také městu Orlová, informačnímu portálu EURODESK a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR za nezbytnou finanční podporu.

Robert Kovarik, YMCA Orlová, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]