04/2022

Dítě Česka 2022

Vydáno dne 30. 11. 2022 (206 přečtení)
„Myslím si, že dělat svět krásnějším a lepším místem nemusí jen vysoce postavení lidé a politici, ale může to dělat každý z nás kdykoliv a kdekoliv. Pomáhat ostatním a vidět je, jak jsou šťastní, mě naplňuje,“ říká Ester Soukupová, vítězka letošního druhého ročníku soutěže Dítě Česka. Tu organizuje česká pobočka UNICEF, která se snaží ocenit děti, které pomáhají ostatním a mohou být pro další děti i mladé inspirací.


Do letošního ročníku jsme nominovali naši sedmnáctiletou dobrovolnici Ester, která u nás v Ymce pomáhá se spoustou aktivit, dokonce i řadu z nich vede. Několikátým rokem je vedoucí na letních táborech, vede kroužky pro děti (výtvarný, anglický, flétnový), pomáhá na potravinových sbírkách, s organizací akcí ve své vesnici (Dětskými dny, maškarními plesy, Pohádkovými lesy, Mikulášskou, apod.), pomáhá s představením Živý betlém, kde hraje roli hostinské i koledy na housle. Letos pomáhá i s organizací a přípravou řady programů a akcí pro ukrajinské děti.

K našemu velkému překvapení Ester postoupila nejen do finále, ale za práci v YMCA získala prestižní titul „Dítě Česka 2022“, který převzala během slavnostního vyhlášení v Karolinu v neděli 20. listopadu. Je to pro nás všechny velká čest, jsme na Ester hrdí. A hrdí i na to, že může v YMCA být, může sdílet křesťanské hodnoty s mnoha dalšími lidmi a inspirovat k dobrovolnictví i práci v Ymce další děti a mladé.

„Uvědomuji si, že být vidět je závazek a zodpovědnost, modlím se, aby mě Bůh vedl, jak mohu tuto příležitost využít,“ dodává Ester.

Gabriela Soukupová, YMCA Plzeň, foto: archiv YMCA Plzeň

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]