04/2022

Český tensingový festival 2022 – ‚LABYRINT‘

Vydáno dne 30. 11. 2022 (205 přečtení)
O podzimních prázdninách se vrchlabské náměstí rozeznělo hudbou. Na Český tensingový festival s názvem Labyrint se do Vrchlabí sjelo přes padesát mladých lidí z celé České republiky.


Během tří dnů zvládli nacvičit hodinové představení, se kterým vystoupili na náměstí T. G. Masaryka. Program celého festivalu byl velice pestrý.

Kromě zpívání, tančení a hraní divadla byly pro účastníky připraveny zábavné hry, challenge, workshopy a tzv. „free-time pointy“ čajovna, kaple, kreativní koutek a jamstage, kde mohli účastníci trávit svůj volný čas. Jeden večer byl také věnován koncertům jednotlivých tensingových skupin. Záznamy a fotky ze všech koncertů najdete na festivalových stránkách festival.tensing.cz.

Český tensingový festival se koná každý rok na podzimní prázdniny, vždy ve městě působení jedné z tensingových skupin. V současnosti v Česku celoročně fungují tyto skupiny: Ten Sing Tyjátr, Praha, Kolín, Pelhřimov a Vrchlabí.

Ten Sing kromě festivalu pořádá během roku spoustu dalších akcí. Nejbližší z nich je nyní Vánoční Gospel Night stream, který si budete moct poslechnout 17. prosince na streamovací platformě hrajeme.online, nebo na Facebooku či YouTube.

Aby vám nic neuniklo, sledujte nás na našich sociálních sítích. Pokud vás Ten Sing zaujal a je vám mezi 12 a 26 lety, přijďte se podívat na tensingové zkoušky. Časy zkoušek najdete na instagramových profilech jednotlivých skupin. A jestli ve vašem městě žádný z tensingů nepůsobí, rádi vám pomůžeme s jeho založením. Těšíme se na vás na další tensingové akci.

Alexandra Lounová, YMCA DAP, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]