04/2022

Nová sportovní tradice YMCA DAP?

Vydáno dne 30. 11. 2022 (108 přečtení)
V sobotu 17. 9. se uskutečnil první ročník tzv. „Sranda (beach) volejbalového turnaje YMCA DAP“. Tradiční volejbalový turnaj, který každoročně pořádáme v Pardubicích, byl letos z různých důvodů již 2x zrušen.


Při hledání alternativy jsme zjistili, že mladými (nejen) ymkaři (převážně SŠ a VŠ studenti) jsou v oblibě různé sporty, ale především nezatížené honbou za výkonem. Proto kombinace beach volejbalu a bowlingu. I navzdory nemocem a nepřízni počasí (kvůli předpovědi intenzivního deště a 12 stupňů jsme beach museli vyměnit za volejbal v tělocvičně) si všech více než sedm statečných parádně zahrálo. Nebyla to žádná profi hra, o to víc se nasmáli. Střechu nad hlavou nám na poslední chvíli poskytla tělocvična sportovní základní školy Jeseniova na Žižkově. Po necelých 3 hodinách hraní jsme se vydali na společný oběd do nedalekého podniku Xbowling Žižkov, kde nás opravdu špičkovým jídlem pohostil již loňským Letním kempem osvědčený šéfkuchař Martin Rus.

Poté nás čekaly skvělé 2 hodiny bowlingu, při kterém jsme si kromě samotné hry a honby za body také hezky popovídali, lépe se vzájemně poznali a prostě strávili fajn společné odpoledne.

O tom, že se sešla dobrá parta, svědčí i dobrovolné pokračování po oficiálním ukončení akce, kdy se ještě někteří z nás vydali zahrát si stolní fotbal a posléze do kina.

Jsme rádi, že akce měla i přes mnohé nepříznivé vlivy dobré ohlasy. Mrzí nás, že se „sranda turnaj“ konal v době ÚV a Valného shromáždění YMCA v ČR, ale bohužel byl tento termín jediný, na kterém se shodla většina zájemců. Z řad účastníků zazněly i prosby o další podobné sportovně laděné akce. Tak doufejme, že se zase brzy sejdeme u nějakého toho pohybu, přidáte se k nám?

text i foto: Zuzana Strádalová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]