04/2022

Na YMCA Unify konferenci ve Vídni

Vydáno dne 30. 11. 2022 (122 přečtení)
Be refreshed, be renewed, be moved, (Být občerstven, obnoven a pohnut) znělo hlavní téma letošní YMCA Unify Conference ve Vídni, které se zúčastnila i skupina dvanácti ymkařů z České republiky.


Do Rakouska na akci dorazilo 120 členů YMCA z různých zemí Evropy, aby se nanovo nechali inspirovat a posílit naší ymkařskou misí, společně Bohu děkovali i se modlili za požehnání pro všechny naše aktivity. „Bůh ví o všem, co vás trápí,“ povzbuzoval nás ymkař a kaplan Rotimi z Anglie, „přijďte k Němu, je váš, váš pastýř, a to i ve všech těžkostech,“ během svého slova nad žalmem 23, kde se zamýšlel nad tím, co to znamená mít Boha jako opravdového pastýře, u kterého ovečky u vody mohou odpočívat naprosto bezstarostně a s důvěrou, že se postará o všechny hrozby a hladové vlky kolem, i jako pastýře s holí, který ovečky usměrňuje a vede po své cestě.

Na čtyřdenní konferenci na nás čekalo nejen několik inspirativních přednášek, ale i řada zajímavých workshopů, kde jsme se dozvěděli o tom, jak s dětmi sdílet křesťanské hodnoty skrze sport, jak stavět na letních táborech domy na stromech, jaké zajímavé programy pro sirotky dělá YMCA v Gruzii, když jim pomáhá shánět stáže u různých firem, jaké programy podporující mír dělá YMCA v Arménii, nebo také jak jako křesťan prakticky pomáhat lidem bez domova.

Na konferenci jsme se pak modlili i za ymkaře na Ukrajině, kteří nám vyprávěli, jak to nyní u nich vypadá, a jak obětavě pracují. Během celé konference byl zároveň prostor se potkávat s ostatními účastníky u jídel, v malých skupinkách, na exkurzi po centru Vídně, mohli jsme si vyslechnout spousty zajímavých příběhů, co který ymkař kde dělá, s čím se potýká, i co se mu daří, a zároveň se i navzájem povzbudit.

Myslím, že každý z nás si domů přivezl opravdu velké množství zážitků, inspirace i novou motivaci a sílu. A vrátili se odpočatí a posíleni nejen na těle a na duši, ale i na duchu.

Sára Dzvoniková, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]