04/2022

Ten Sing opět v Bělči

Vydáno dne 30. 11. 2022 (110 přečtení)
Jako každé léto (již od roku 2003, takže letos po dvacáté!) se na přelomu července a srpna sešlo bělečském tábořišti téměř 30 mladých lidí, aby v rámci akce Církev živě celý týden prožívali intenzivní program zahrnující Ten Sing, duchovně-kreativně-prožitková dopoledne, odpolední workshopy, sporty, koupání, večerní hry a filmy a mnohé další.


Dopoledního biblicky laděného programu se opět ujal tensingový fosil a evangelický farář Petr „Chlopin“ Chlápek, o večerní zamyšlení se podělili různí hosté, které si tensingáři mezi sebe pozvali. Tensingový program (nácvik písní ve sboru s kapelou, workshopy, hry i další aktivity) zajistili sami tensingáři. Na programu posledního (pátečního) večera jsou vždy vystoupení všech generací, od nejmenších batolat až po seniory, na které přijíždí diváci z blízka i z daleka.

Ten Sing opět nezklamal a kromě nápaditého tance předvedl několik písní, českých i anglických, křesťanských i „světských“. V závěru společného týdne si tensingáři zvolili ze svého středu nové vedení, neboli „radu“. Jelikož dochází k postupné výměně generací a nově nastupující vedoucí jsou ještě velmi mladí, vyprošujeme jim Boží požehnání a moudrost, aby se své nové funkce nezalekli, ale dokázali vybudovat silnou a sehranou partu, která tensingové a ymkařské žezlo ponese v dalších letech.

Hledáme také „nadšeného dospěláka“ se zkušenostmi s prací s mládeží, ideálně s kladným vztahem k hudbě všech žánrů, praktikujícího křesťana, který by chtěl strávit týden s teenagery za „byt a stravu“ v pozici kouče, ale především kamaráda, kterého by mladí ve svém středu pouze netrpěli, ale byl by pro ně vzorem a tahounem. Může jít i o pár (manželský, partnerský, přátelský..). V případě zájmu nám prosím napište na e-mail: info@ymcadap.cz.

text i foto: Ondřej Strádal

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]