04/2022

YMCA Youth Unify kemp se letos konal v České republice

Vydáno dne 30. 11. 2022 (119 přečtení)
YMCA Youth Unify kemp, který se každý rok koná v jiné zemi v Evropě, se letos poprvé konal i v České republice, a to v Albeřicích. Z České republiky se ho letos zúčastnilo osm účastníků z YMCA Klatovy, Plzeň a Sever. Konal se v Domě Setkání v srdci Krkonoš, obklopen nádhernou přírodou. Přijelo na něj kromě naší delegace na čtyři desítky účastníků z Ukrajiny, Německa, USA, Anglie, Švédska a Maďarska.


Společně prožili jedinečný a inspirativní týden plný super zážitků.

A co na kemp řekli letošní účastníci?
Youth Unify camp jsem si moc užila, jela jsem na něj společně s mými dvěma kamarádkami a všem se nám to hrozně líbilo.

Potkaly jsme tam nové přátele z různých zemí a měly jsme hodně času si s nimi popovídat a dozvědět se trochu o každém. Sešlo se nás tam asi 40 lidí ze 7 zemí. Hlavně jsme měli čas společně trávit čas s Bohem, vzájemně se za sebe modlit, říkat si svědectví…

Ten týden jsem tedy hodně prožila s Bohem. Měli jsme brzo ráno modlitby, po snídani jsme měli program, kde jsme měli chvály a slovo. Potom jsme byli rozděleni do malých skupinek, kde jsme probírali to, co jsme zrovna slyšeli a měli jsme k tomu nějaké otázky.

Odpoledne jsme měli všechno dobrovolné, ale stejně jsem pokaždé šla na chvály. Neměli nic připravené, co nás napadlo, to jsme zahráli. Chvály se zpívali nejen v angličtině, ale hráli jsem i nějaké české, německé, švédské… Často to ale byla jedna skladba, akorát ve více jazycích. Tak jsme ji zkoušeli zpívat ve všech.

I ve svém volném čase jsem šla někdy hrát na kytaru nebo na klavír chvály a často se ke mně někdo připojil a zpívali jsme společně a to bylo hrozně super. Hodně jsme se za sebe vzájemně modlili a taky za to, co máme dělat v budoucnosti. Jak vést více lidi v YMCE ke křesťanství a jak se sami v tom posouvat.

Večer jsme měli další program s chválami a slovem nebo nějakým svědectvím, kdo co prožil s Bohem. Také jsme měli každý prezentaci o své vlastní zemi.

Někdo si připravil např. tanec, který je u nich hodně známý, typické bonbóny/ sušenky z jejich země… Dozvěděli jsme se toho hodně a užili jsme si spoustu zábavy. Celé to bylo skvělé a jsem moc ráda, že jsem tam mohla jet.

Miri, YMCA Sever


V létě v posledním týdnu srpna jsem s dvěma kamarádkami byla na táboře YMCA Youth Unify v Horním Maršově v Krkonoších. Když jsme se přihlašovaly, tak jsme ještě měly jet do Oděsy v Ukrajině, ale kvůli válce se tábor přesunul k nám do Krkonoš. Celý tábor úplně překonal mé očekávání. Ještě při balení jsem vůbec nevěděla co očekávat – jaká bude atmosféra, co tam bude za lidi…, ale hned po prvním večeru a dni jsem byla nadšená. Dohromady se nás tam sešlo kolem 40 lidí ze sedmi různých zemí. Celý program byl tedy v angličtině, abychom si všichni rozuměli. Dopoledne a večer byl duchovní program a odpoledne jsme měly možnost sportovat nebo vyrábět. Tím, že nás tam bylo tolik různorodých lidí, jsme se nikdy nenudily. V programu také byla možnost dvou výletů v okolní krajině a každá země měla za úkol si připravit prezentaci své země. – Ty byly jedny z nejzábavnějších částí tábora.

Téma duchovního programu byla „identita a smysl” a každý den bylo nejprve hlavní setkání a poté jsme byli rozděleni do menších skupinek, kde jsme diskutovali o tom, co jsme se dozvěděli, jaký na to máme názor...

Jak hlavní setkání, tak malé skupinky byly pro mne velmi obohacující. Hodně jsem se toho dozvěděla a velmi mne to inspirovalo. Taky jsme celý tábor zpívaly. V pět byl každý den „worship jam” – zpívání chval, ale vlastně se zpívalo skoro vždycky. Vedle duchovního programu jsem se taky dozvěděla mnohem víc o Ymce, o tom jak funguje, jak vypadá v jiných zemích a co se v ní všechno dá dělat. To bylo super, protože jsem z menší Ymky a zatím jsem nebyla na mnoha YMCA akcích, takže zažít, jak různorodá a velká YMCA vlastně je, bylo pro mne velmi zajímavé. Seznámila jsem se s hodně super lidmi, hodně jsme se nasmáli, dobře najedli, prohloubili náš vztah s Bohem - takže se dá jenom říct, že to bylo super, hodně jsem si to užila a už se těším na další YMCA akci.

Sára, YMCA Sever

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]