04/2022

Stručně

Vydáno dne 30. 11. 2022 (127 přečtení)
 • Klubíčko, mateřské centrum Ymky Praha, organizuje dobrodružné večery pro předškolní děti, spojené s přespáním ve spacáku - a rodičům tak dopřává volný večer. Jejich popularita stále stoupá!

 • Členka BC Victoria YMCA Plzeň Viki Jílková se v italském Montesilavanu stala mistryní Evropy v boxu. Gratulujeme! Po titulu mistryně Evropy v kategorii školní mládeže, který vybojovala loni v Sarajevu, tak letos navázala titulem v kategorii kadetek, když dokázala ve finále porazit řeckou reprezentantku Panagiotu Kouzilou 3:2 na body. Něco nám říká, že o jejím talentu ještě mnoho uslyšíme.


 • Mezinárodní den seniorů oslavila YMCA Podivín programem pro místní seniory. Přišlo jich opravdu hodně a všichni se zdrželi až do pozdních večerních hodin. V Besedním domě pro ně ymkaři připravili posezení s bohatým kulturním programem, dobrým občerstvením a malým koštem vín, na kulturním programu se podílela základní umělecká škola a večer završila cimbálová muzika. Skvělý příklad toho, jak může být YMCA přínosem pro místní komunity!

 • YMCA Jindřichův Hradec připravila k Mezinárodnímu dni stromů speciální vycházku pro děti. Dvacet dětí si v krásném počasí užilo poutavé vyprávění Hanky Krejčové o lese, práci se zajímavými pracovními listy, poznávání a běhání – a to vše jen kousek od sídliště.

 • Na konci října se v Bělči nad Orlicí konal Retreat – diskusně přednáškové setkání Akademické Ymky, tentokrát na téma České prezidenství. Klíčem ke zdaru akce byli skvělí řečníci (politolog Karel Müller, historik Petr Hlaváček, ústavní právník Jan Kysela, politickomarketingový specialista Jakub Horák), otevřená atmosféra a spousta příležitostí k debatám u kávy i na výletě. Přijeďte příště taky!

 • Den válečných veteránů si YMCA Jindřichův Hradec připomněla povídáním s dětmi a výrobou vlčích máků, symbolu úcty ke všem, kdo prošli (a procházejí) válečnými hrůzami a neváhají nasadit své životy za druhé.

 • V listopadu k nám zavítaly hned dvě návštěvy ymkařů z Německa. Tou první byla skupina mladých lidí z CVJM (YMCA) Westbund, kteří v rámci pěstování mezinárodních YMCA skautských vazeb navštívili Ymky Podivín a Skaut a prohlédli si pražský YMCA Palác. O týden později pak přijelo do Prahy devět ymkařů z CVJM Norimberk, aby si společně s členy YMCA Plzeň, Praha, Orlová, Skaut a Sever užilo celodenní městské putování s hrami a aktivitami a inspirativní společný čas. Mezinárodní ymkařské projekty jsou vždy skvělou inspirací – přidejte se příště i vy!

 • Nechat se zapálit - to bylo téma letošního celosvětového Týdne modliteb, který pro ymkaře připravila Světová aliance YMCA. Modlitby probíhaly sedm dní v týdnu, připojit se mohl každý individuálně nebo se domluvit ve své místní Ymce. Na každý den Světová YMCA připravila konkrétní zamyšlení, čtení, modlitbu a aktivitu, na závěr se pak konala online celosvětová společná modlitba. Hlavním tématem letos bylo modlit se za Ymku a její aktivity s podtitulem „Ignite: Praying the Impact“ – tedy „Nechat se zapálit: Modlitba za dopad (účinek)“. Za to, aby YMCA světem šířila naději, pocit naplnění života, zodpovědnost za druhé a vědomí vlastní hodnoty.

 • Do celonárodní sbírky potravin se již tradičně zapojili i ymkaři – skupina akčních pomocníků v Plzni a 11 dobrovolníků YMCA Jindřichův Hradec, kteří vybrali neuvěřitelných 57 beden potravin a drogerie!

 • Turistický kroužek Stopa Ymky Pelhřimov pravidelně vyráží na objevitelské výpravy po pramenech blízkých potoků a říček. Nedávno posílali pozdrav od pramene Orinoka, věříme, že to byla básnická nadsázka a že jsou všichni opět v pořádku doma na Pelhřimovsku.

 • „Jsme tady, protože pracujeme společně, bavíme se společně…důležitá rozhodnutí děláme společně, protože víme, že máme mnohem větší sílu, když budeme jednotní.“ 17. září zasedalo Valné shromáždění YMCA v ČR. Kromě zpráv o činnosti a hospodaření za uplynulý rok zazněly i tipy na obohacení ymkařské činnosti a inspirativní řeč předsedkyně Vladi Vidlákové, založené na slovech George Williamse: „Co máme udělat, aby YMCA byla úspěšná a mohla dále růst? Naučte se jména mladých lidí (se kterými se scházíte). Berte je jednoho po druhém. Napište jim dopis. Potřeste jim osobně rukou. Pozvěte je na přátelský šálek čaje. Mluvte s nimi laskavě a přirozeně. Jděte s nimi na procházku. Projevte jim laskavost a tím si je získáte… Mějte přívětivá srdce, a milující duše. Díky Božímu požehnání, které máme, nehrozí neúspěch. Takto totiž překonáme každou překážku.“

 • Pracovníci YMCA Orlová pro veřejnost připravili oblíbenou Živou knihovnu online. V letošním roce si účastníci povídali se třemi živými knihami: o své životní zkušenosti se podělil Šimon Janča (nadšený milovník informatiky a matematiky), Petr Kantor (cestovatel, člověk, který prý neumí stárnout, rád pracuje s mladými lidmi a propojuje je) a Ján Žaludko (úspěšný student a tvůrce podcastů, který řeší velkou část svého nabitého programu za pomoci elektrického invalidního vozíku, přesto mu mnozí zcela zdraví lidé jen tak tak stačí). Videa se záznamem rozhovorů najdete na facebookovém profilu Ymky Orlová.

 • Koncem října se konal turnaj Ligy férového fotbalu – a zúčastnily se ho i všechny tři nízkoprahové kluby Ymky Praha. V lize se hraje nejen o důležité body a góly, ale podstatou soutěže je i dodržování principů fair-play. Hrát může opravdu každý, důležité je vlastní odhodlání se učit, překonat sám sebe i překážky, snažit se porozumět sobě i respektovat druhé. Současně je důležité přenášet si tyto dovednosti do běžného života. No nezní vám to povědomě, ymkařsky?

 • YMCA Ústí nad Labem a její baletní studio připravily Vánoční baletní koncert, na kterém kromě ymkařských baletek vystoupí i hosté z dalších baletních škol na Ústecku. Koná se 3. prosince v Severočeském divadle opery a baletu a jste srdečně zváni.

  text o foto: Julie Bergerová

 • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]