03/2023

Pohádkový les

Vydáno dne 04. 10. 2023 (128 přečtení)
Již několikátým rokem u nás proběhl Pohádkový les pod vedením skvělé organizátorky Danči, tentokrát v neděli 3. září. Už po obědě se fotbalové hřiště ve Střížovicích, kde měl Pohádkový les začínat, hemžilo různými pohádkovými bytostmi. Když byli všichni dobrovolníci připravení, vyrazili po skupinách na svá stanoviště. Brzy na to se začaly scházet děti jak místní, tak i z blízkých i vzdálenějších obcí. Na akci zavítalo přes 90 dětí + jejich doprovod.


Hned na začátku všechny přivítala půvabná víla. Děti si tak mohly vyzvednout kartičku, na kterou měly sbírat razítka za vyplněné úkoly. Odbilo 13:30 a konečně mohly nedočkavé děti vyrazit! Jako první se setkaly se dvěma princeznami, u kterých děti měly správně přiřazovat pohádkové dvojice. Několik dětí neváhalo a hned se s princeznami vyfotilo.

Na dalším stanovišti děti čekalo vcelku mokré překvapení – Kočička s Pejskem právě na valše prali prádlo a potřebovali od nich pomoct. Děti neváhaly a s vervou se pustily do práce. Pro mnohé malé výletníky to bylo poprvé, co si mohli valchu prohlédnout a dokonce i vyzkoušet. Nadšené děti pokračovaly na další stanoviště. Tam se některé z nich zarazily, protože se to tam hemžilo různou (gumovou) havětí – pavouky, hady, ještěrkami. A navíc na ně čekala čarodějnice s čertem. Naštěstí byla čarodějnice na děti hodná a ani čert nikoho nestrašil, tak se děti odvážily pustit se s čarodějnicí do vaření kouzelného lektvaru. Přesto si řada z nich oddechla, jakmile dostala do kartičky razítko a mohla pokračovat dál.

Následně děti pobavila Tři prasátka s vlkem, u kterých se soutěžilo ve stavbě domečků na čas. Když byly domečky postavené, mohlo se jít za Rumcajsem a Mankou. Překvapivě to ale nebyli jediní loupežníci v Pohádkovém lese – hned za další zatáčkou na děti vyskočila celá banda! Děti se ale nebály a u obou skupin zvládly splnit úkoly – hod na cíl i přelezení přes Slackline. A aby to nebylo málo, v Pohádkovém lese na pocestné čekali i piráti! Kdo chtěl projít dál, musel zvládnout přejít po prkně přes moře plné žraloků. Naštěstí pak už děti nechaly všechny loupeživé pohádkové bytosti za sebou a vydaly se hned za Patem a Matem. Tam si mohly prohlédnout a vyzkoušet jednu z jejich technických vymožeností, která nepobavila jen děti, ale i dospělé.

Následně si děti mohly zopakovat školní látku u Macha a Šebestové, nebo si něco namalovat na tabuli a skákat panáka. Ale kdo to výletníky zastavil pak? Vtipní Mimoni u překážkové dráhy! Na posledním stanovišti si děti mohly vyzkoušet kramplovat a příst vlnu s legendární trojicí Tří přadlen...

Hned jak děti dostaly poslední razítko, utíkaly zkratkou za hodnou vílou na začátek, od které za splnění všech úkolů dostaly krásné dárečky a něco k snědku. :-)

Gábi Soukupová, YMCA Plzeň, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]