03/2023

Zážitky z YMCA Youth Unify kempu v Maďarsku

Vydáno dne 04. 10. 2023 (136 přečtení)
Youth Unify si budu podle mě pamatovat celý život. Nejradši bych vám sem popsala úplně všechno, co jsem tam zažila, ale to by bylo třeba napsat knihu a na to teď při cestě do školy úplně čas nemám :D. Nevadí, shrnu hlavní body a pokud budete chtít vědět více, můžete jet


na Youth Unify příští rok a já vám tam vše povím :D. Takže... na táboře jsme se sešli celkem ze sedmi zemí, z České republiky devět lidí. Celý tábor probíhal v Philiscsabě, asi čtyřicet minut vlakem od Budapeště. Místo i okolí bylo úplně úžasné. Bylo tu cítit, že prostory byly promodlené. Ne všichni účastníci byli věřící, přesto atmosféra tábora byla pro všechny velmi příjemná, přátelská a otevřená.

Hned po příjezdu proběhla registrace a každý dostal klíčky od svého pokoje, táborové tričko a táborovou knížečku s tématy k modlení a s číslem přiřazené skupinky. Každý den v půl deváté ráno byla snídaně. Den ale začínal již ranní modlitbou 30 minut před snídaní. Modlitba byla jen pro zájemce, nebyla povinná. Několik z nás na ni ale moc rádo chodilo pokaždé. Po snídani následoval ranní meeting se slovy opravdu skvělých, inspirativních a požehnaných lidí, na nějž navazovalo rozdělení do malých skupinek, ve kterých se o tématu diskutovalo. Zážitky z YMCA Youth Unify kempu v Maďarsku Po výborném obědě jste měli čas na oddych, nebo zdřímnutí. Odpoledne jsme se mohli zúčastnit různých workshopů, jako například tensingu, sportu, nebo tvoření. Večer nás poté čekala výborná večeře a opět inspirativní meeting.

Toto byla základní kostra programu. Mimo to jsme se také byli koupat v jezeru Balaton, byli jsme na výletě v Budapešti anebo na ranním výšlapu na rozhlednu, kde jsme pozorovali východ slunce. To ale stále není vše a stále to není to nejdůležitější.

Víte co to bylo, díky čemu byl tento tábor tak nezapomenutelný? Každý den, každou část programu a každého účastníka totiž provázely modlitby. Všichni vedoucí, všichni mluvčí, i někteří lidé, kteří na táboře ani nebyli... Všichni se modlili. Někteří dokonce i hodně předem. Modlitby byly pevným základem tohoto celého tábora. Bylo to opravdu krásné a moc bych si přála na tomto základě postavit i všechno ve svém životě.

Z tohoto tábora si odnáším spoustu zážitků a vzpomínek a pokoj v srdci. Přátelé, které jsem na těchto akcích (minulý i tento ročník Youth Unify, Youth Unify Online program, Youth Unify Reunion, Unify setkání v Nečtinech) mohla získat, věřím, že mi zůstanou na do konce života. Neboť čím více se přiblížíte k Bohu, tím více se přiblížíte jedni k druhým. Už se moc těším na příští rok a doufám, že se tam uvidíme! :)

Ester Anna Soukupová, YMCA Plzeň

“Na kempu Youth Unify jsem měla ten nejbláznivější, ale nejlepší týden! Mám úžasné vzpomínky na celý život a jsem hrozně ráda, že jsem tam měla příležitost jet. Youth Unify jsem se účastnila už minulý rok a rozhodla jsem se jet znova.

Po minulém roku jsem se hrozně moc těšila a přizvala jsem i další kamarády z mé YMCA. Všichni jsme byli nadšení, jaké to celé bude. Místo, kde jsme kemp měli bylo nádherné. Hrozně se mi tam líbilo, jídlo bylo dobré a všichni moc milí. Každé ráno jsme začínali ranní modlitbou, kterou pokaždé vedl někdo jiný, jednou i my. Ranní programy po snídani mě hrozně moc zaujaly a měli jsme možnost to ještě probírat v malých skupinách. Jsem moc ráda, že jsem měla příležitost hrát při společných chválách, bylo to nádherné. Jeden den jsme jeli na celodenní výlet do Budapeště, kde se mi moc líbilo a měla jsem čas si zase povídat s jinými lidmi. Další odpoledne jsme měli výlet k jezeru, workshopy, tensing, geocaching… Večerní programy byli taky skvělé, nejvíc mě asi bavily prezentace z různých zemí. Seznámila jsem se s novými a úžasnými lidmi, hodně jsme se společně nasmáli, prohloubili náš vztah s Bohem… Byl to úžasný a požehnaný čas, těším se na další YMCA akce!”

Miri Jiroutová, YMCA Sever, foto: archiv autorek textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]