04/2023

Ten Sing Běžel 2023

Vydáno dne 13. 12. 2023 (135 přečtení)
V rámci letního kurzu/pobytu pro všechny generace s názvem Církev živě se v Letním táboře Komenského v Bělči nad Orlicí již mnoho let každoročně tvoří Ten Sing Běžel (dříve Běleč, Želif, Želeč nebo Želiv) a ani tento rok tomu nebylo jinak.


Ten Sing je program pro mládež chystaný a vedený mládeží, rozvíjející kreativitu, kulturu a vztah ke Kristu. Běžel se ale na rozdíl od ostatních celoročně fungujících tensingových skupin setkává pouze na tento jeden týden v roce. Pro některé účastníky je takovým „druhým“ tensingem, jeho zhuštěnou esencí, společenstvím, které vítá tensingáře i netensingáře z celé republiky. Každý ve věku přibližně 12–19 let se může přidat a strávit s námi skvělý týden.

Letošní Běžel byl o to více speciální, protože slavil 20 let od svého založení, a zároveň spočíval na bedrech zcela nové tensingové rady, která se špetkou improvizace a notnou dávkou odhodlání překonala všechny problémy a sestavila nabitý program. Tensingáři trávili dny zpěvem, tancem a dramatem, debatováním při zamyšlení a hrami, byla pro ně také připravená rozmanitá nabídka workshopů od háčkování přes volejbal až po malování vějířů. Volný čas na zábavu a odpočinek také nechyběl.

Celý týden byl zakončen ve velkém stylu závěrečným koncertem, kde tensingáři s velkým úspěchem předvedli plody své celotýdenní práce a oslavili 20. narozeniny Běželu. Fotky i videa z koncertu můžete najít na instagramu @tsbezel.

Zaujal tě Ten Sing Běžel? Chceš něco podobného také zažít a máš volno na přelomu července a srpna? Pak si během jara vyhledej akci Církev živě 2024, vyplň přihlášku a přijeď do Bělče!

Eliška Pecnová, YMCA DAP, foto: archiv YMCA DAP

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]