04/2023

ESG Leadership training and Seminar v Maďarsku

Vydáno dne 13. 12. 2023 (133 přečtení)
Na ESG Leadership training and Seminar v Maďarsku se mi moc líbilo. Byli jsme ubytováni na západu Balatonu v pěkných stanech nebo budově. Ku mému překvapení se dá do Maďarska celkem snadno dostat. Z České republiky nás jelo osm.


Poprvé jsem byl s Ymkou v zahraničí a ESG bych jen doporučil. Obával jsem se své angličtiny, ale díky tomu, že byli ostatní milí a shovívaví, tak jsme si dobře porozuměli. Máme společný zájem, Ymku a skauting, a tak si bylo o čem povídat. To se mi na pobytu nejvíce líbilo, vyměnit si informace o tom, jak v našich zemích funguje skaut. Tady jsem si mohl nejvíce obohatit své znalosti.


Taky co se týče organizace, to bylo dobré. Vyzkoušel jsem si maďarské stany, dobře vařili, mohli jsme chodit k Balatonu, program byl dobře zorganizovaný a zajímavý. Nejvíce se mi líbil mezinárodní večer, na kterém jsme navzájem ochutnávali charakteristické pochutiny z našich zemí. Na něm jsme také tančili některé jednoduché maďarské tance. ESG bych doporučil skautům, kteří se chtějí setkat i se skauty z jiných zemí a dozvědět se o skautu mimo ČR.

Jáchym Kuc, YMCA Sever, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]