04/2023

Krásné město Olomouc opět hostilo Kurz činného člena

Vydáno dne 13. 12. 2023 (111 přečtení)
V termínu 3. – 5. 11. se sešlo 19 účastníků z Ymek Jindřichův Hradec (nejpočetnější šestičlenná výprava), SKAUT (4 účastníci), Braník (3 účastníci), Setkání (3 účastníci), Pelhřimov, (2 účastnice) a Plzeň (1 účastník).


Rovněž věkové složení bylo velmi pestré a všechny kategorie od 16+ do 50+ byly zastoupeny téměř rovnoměrně (rozdíl mezi nejmladší účastnicí a nejstarším účastníkem byl 43 let)! Z toho máme radost, že je naše YMCA tak pestrá a že jsme se mohli navzájem potkat, poznat a především vzdělat v ymkařských a seberozvojových tématech.

Počasí nám také přálo – v pátek lilo jako z konve, a tak nám nebylo líto, že strávíme víkend v prostorech Skautského institutu s výhledem na Dolní náměstí, v sobotu se pak vyčasilo, a tak jsme si mohli užít mimo jiné venkovní hru/procházku po městě. V neděli jsme završili celý víkend společně prožitou bohoslužbou pod vedením Petra Chlápka. Ta tradičně patří mezi nejsilnější zážitky celého víkendu. Za to patří Chlopinovi dík, stejně jako oběma dalším lektorům, Marice Dvořákové a Vojtovi Hynkovi za roky spolupráce, zapálení a poctivého přístupu.

Víme, že je kurz pro účastníky náročný a intenzivní, ale věříme, že si všichni našli také chvilku na sebe, na seznámení napříč Ymkami a možná také na odpočinek v téměř meditativních prostorách penzionu T?de, kam se vždycky rádi vracíme.

Tak za rok zas! Rádi Vás, noví činní, uvidíme!

Alžběta Čechráková, sekretář pro koncepci a vzdělávání YMCA v ČR, foto: J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]