01/2024

Kurz samostatného vedoucího v J. Hradci

Vydáno dne 27. 03. 2024 (167 přečtení)
První víkend v únoru jsem se spolu s dalšími 24 ymkaři z 6 Ymek zúčastnila Kurzu samostatného vedoucího – Táborový speciál, který se konal v Jindřichově Hradci v místním YMCA centru. Do kurzu jsem se přihlásila, protože jezdím na dětský tábor Rosomák, který pořádá zmíněná YMCA.


Kurz začínal v pátek odpoledne a jako první nám přednášel Michael Erdinger na téma organizační příprava tábora a tábor finančně. Po večeři následoval druhý blok, kde jsme se dozvěděli mnoho nových informací o přípravě duchovního prvku na táborech.

Další den, v sobotu ráno, jsme začínali v devět hodin a našimi přednášejícími byly Drahomíra Blažková a Martina Holická. Přednášky byly zaměřené na psychologii pro praxi. Oceňuji, že přednáška měla i interaktivní prvky. Velmi se mi líbila aktivita, kdy jsme nejdříve vymýšleli věty, které mohou užívat šikanátoři a v druhé části jsme vymýšleli odpovědi, které tyto urážky odrazí. Přednášející také mluvily o vývojové psychologii. Obsah těchto bloků byl velmi zajímavý a přinesl mi nové poznatky nejen ohledně tábora.

Sobotní odpoledne bylo velmi hravé! Program zajistila Vendula Holubová, která mluvila hned o třech tématech – vedení, odpovědnosti dobrovolníka YMCA a táborový tým, organizace programu tábora a zajištění her. Společně jsme hledali odpovědi, jak má vypadat dobrý tým, ale také jak v něm má fungovat jednotlivec. Poté jsme učili připravit program na tábor, a nakonec jsme rozdělili hry podle různých kategorií. Mezi účastníky se také předávaly tipy na konkrétní hry a témata táborů. Nabitý sobotní den jsme zakončili společnou večeří.

V neděli ráno jsme začali zamyšlením pod taktovkou Vojty Hynka. Poté následovaly praktické informace o bezpečnosti a právních předpisech a o historii, struktuře a fungování Ymky. Zlatým hřebem víkendu byl závěrečný test, který všichni splnili, a převzali certifikát o splnění kurzu.

Tímto bych chtěla poděkovat Ymce, která kurz uspořádala a skvěle zorganizovala. Myslím si, že mi přinesl nejen nové teoretické informace, ale také jsem se seznámila s vedoucími z jiných táborů z různých částí České republiky.

Anežka Votavová, YMCA Jindřichův Hradec

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]