01/2024

STRUČNĚ

Vydáno dne 27. 03. 2024 (130 přečtení)
 • Do Tříkrálové sbírky se letos zapojilo už pět Ymek: Strmilov, JH, Plzeň, Orlová, Skaut. Jejím cílem je podpořit lidi v těžké životní situaci, šířit mezi lidmi solidaritu a ochotu pomáhat.


 • YMCA DAP opět připravila workshopový víkend Know How, který se koná 8.–10. 3. v Černilově. Během pár dní se tu můžete naučit základy nebo se zlepšit ve hře na bicí, kytaru a baskytaru, nahrávání zvuku, vedení sboru nebo výtvarně tvořit.

 • Letos uplyne už 80 let od masakru československých občanů v Birkenau, kdy bylo během jediné noci v plynových komorách Auschwitz – Birkenau zavražděno 3.792 československých mužů, žen a dětí z tzv. terezínského rodinného tábora. YMCA Jindřichův Hradec tuto událost každoročně připomíná akcí PAMATUJ! Také letos vás zve v sobotu 9. března na jindřichohradecké náměstí Míru, kde od 16 hodin zazní na náměstí Míru písně Hatikva, Šema Jisrael a Kde domov můj v podání čtyř místních pěveckých sborů.

 • YMCA Klatovy přistoupila s novým rokem k velké změně: nově se jmenuje YMCA Nejdek! Lépe to vystihuje její nynější skutečné působení – a jako bonus tak nyní YMCA působí dokonce ve 12 krajích. ;-)

 • Před Vánoci uspořádala YMCA Praha po třech letech opět naživo tradiční tensingový vánoční koncert Gospel Night, tentokrát s tématem Nebojte se! Kromě několika skupin současného Ten Singu na něm vystoupila i parta 25 bývalých členů, kteří už sice nějaký čas nejsou teenagery, na Ten Sing a Ymku přesto s láskou vzpomínají. Inspirativní způsob, jak oživit vazby a (znovu) získat Ymce příznivce!

 • Česká rada dětí a mládeže zve všechny vedoucí na akreditovaný kurz Stavba nízkých lanových překážek, který se koná 3.–5. 5. a který vám otevře dveře k tvorbě mnoha zábavných her a programů s nízkými lanovými překážkami. Cena je pro členy ČRDM (a tedy i členy YMCA) 2700 Kč. Více na webu www.crdm.cz.

 • Na září 2024 připravujeme pilotní díl (obnoveného) duchovního semináře pro vedoucí Solný mlýn. Má za cíl dodat inspiraci, prostor pro vlastní duchovní prožitek, ale také náměty a konkrétní tipy na duchovní práci s dětmi a mládeží v Ymce. Bude se konat o víkendu 20.–22. 9., detaily uveřejníme již brzy.


 • Julie Bergerová, sekretář pro PR a komunikaci YMCA v ČR

  Mikulášské tvoření pro kreativní problém není!


  Rok se s rokem sešel a byl tady opět Mikuláš! Pracovníci YMCA Orlová dali hlavy dohromady a vymysleli aktivitu Mikulášské tvoření za drobné odměny. Ve dnech 6.–8. prosince 2023 každý z dětí a mládeže, kdo navštívil prostory našeho Kůlcentra a měl čas, mohl libovolnou výtvarnou technikou vyjádřit svůj vztah k Mikuláši, čertu a andělu. Za to naopak na konci dne obdržel malý balíček, na jehož obsah jsme se mezi sebou složili. A výsledek? Předčil naše očekávání!

  Děkujeme všem tvůrcům za jejich zájem a předvedenou kreativitu.

  Robert Kovarik, YMCA Orlová

  [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]