01/2024

Léto s Ymkou v zahraničí

Vydáno dne 27. 03. 2024 (132 přečtení)
Léto se už pomalu blíží a s ním i řada chystaných zajímavých akcí. Podobně jako minulé roky, i letos bude možné se na některé z nich s Ymkou podívat! YMCA nabízí možnost vyjet na různé mezinárodní akce a zahraniční programy jak svým členům, tak i nečlenům YMCA.


Veškeré aktuální informace o programech, kterých je možné se letos zúčastnit, najdete na webových stránkách http://www.pro.ymca.cz/zahranicni-programy/ zahraktuality/, na některé slibné a každoročně oblíbené letní akce bych vás ráda tímto pozvala osobně.

Jde konkrétně o:
1) Evropský kemp YMCA Youth Unify, ymkařskou mládežnickou celoevropskou křesťanskou konferenci na Slovensku ve formě letního kempu. Cílem této akce je propojit mladé aktivní lidi z Ymky, kteří chtějí společně duchovně růst, zároveň se dozvědět více o důležitosti křesťanství v Ymce a zažít společné dobrodružství. Minulý rok nadchl kemp 10 českých členů YMCA, letos na akci společně zamíří opět cca osmičlenná česká skupina.
10.-16. 8., Donovaly, Slovensko (doprava z Bratislavy zajištěna)
pro účastníky 14-25 let
jazyk: angličtina
cena: cca 150 € + doprava, pro prvních osm přihlášených členů Ymky příspěvek na účast 1800 Kč.

2) Celosvětový Y-camp, mezinárodní křesťanský letní tábor v Německu pro mladé lidi z celého světa v nádherném místě na břehu obrovského bavorského jezera Waginger See v podhůří Alp. Tohoto kempu se čeští ymkaři účastnili s pozitivními ohlasy již tři roky. Letos opět plánujeme na akci vyslat českou delegaci.
9.-16. 8., v CVJM kempu na břehu Waginger See (Německo)
pro účastníky ve věku 16-26 let
cena: 115 €, příspěvek pro člena Ymky na účast 2000 Kč, dopravu si každý zajišťuje sám.

3) International Youth and English Language Camp v Německu v Campu Hohenheiche je pořádaný Ymkou Thüringen ve spolupráci s kolumbijskou Ymkou je zaměřen na výuku angličtiny. Na tuto akci je možné jet i jako mladý praktikant (18-30 let starý).
8.-14.7., kemp Hoheneiche, Německo
určen je mladým ymkařům ve věku 13-17 let
cena pro účastníka: 150 €, příspěvek pro člena Ymky na účast 1000 Kč na dopravu.

4) YMCA Youth Workers camp – tento mezinárodní letní tábor YMCA v Německu v kempu Michelstadt je organizován hlavně pro 80 dobrovolníků a mladých vedoucích (kroužků, táborů), kde je součástí programu i volitelný program pro skauty a tensingáře.
Cílem kempu je obohatit mladé vedoucí a dát jim tipy na hry, aktivity a programy, které pak mohou využít ve svých Ymkách, při vedení programů a táborů pro děti i mladé. Zajímavou součástí je např. volitelný kurz pro ty, kteří se chtějí naučit stavět na stromech „Treehouse camps“. Akce se společně zúčastní 6 lidí z České republiky.
2.-10.8. Michelstadt, Německo
Doporučený věk: 16-25 let
Cena: 150 €, doprava proplacena, příspěvek pro účastníka z čR 2000 Kč.

Sára Dzvoniková, sekretář pro zahraničí YMCA v ČR

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]