01/2010

Uvaděč

Vydáno dne 07. 03. 2010 (2101 přečtení)
Milí čtenáři!

Takžeby!? Ne, to není název nějaké zapadlé vesničky, ale opatrně radostné zvolání nad možná lépe se blýskajícími časy Proteinu.

Číslo jež držíte v rukou (či jste si ho zobrazili na svých monitorech) vzniklo za poněkud méně dramatického procesu zrodu, než bývalo v posledních několika letech obvyklé. František Kroužil vytvořil jednočlennou rojnici a podařilo se mu do ní zachytit řadu zajímavých článků, obul se tedy do funkce hlavního sběratele příspěvků velmi odhodlaně. Navíc se spontánně objevil další výrazný spolupracovník - dodavatel, kterému ležel osud našeho časopisu na srdci, Filip Rajnoch. Snad se tedy podaří nastolit námi plánovaná pravidelnost vydávání Proteinu v roce 2010, která vychází z konceptu dvouměsíčníku, čili 6 čísel za rok. Do toho!

Když nahlédnete do obsahu, tak nutno konstatovat, že přes všechna úskalí je Protein, vždy když už nakonec konečně vyjde, velmi zajímavý a pestrý. Také se objevují nové rubriky, se kterými se budete setkávat buď pravidelně či nepravidelně i v dalších číslech. Možná jste si všimli i drobného faceliftigu, pokud až po tomto upozornění, tak i to je dobře, protože jsme jednak nechtěli udělat žádnou radikální změnu a také jsme nuceni vycházet z našich svépomocných grafických schopností a finančních možností.

Rozepisovat se o tom, co z tohoto čísla upřednostnit, co vyzvednout, co doporučit k nepřehlédnutí je asi zbytečné, neboť zajímavé je opravdu všechno. Přesto bych jeden tip měl. V rubrice Historie YMCA je velmi poutavý příběh Anthony Bowena, zakladatele první černošské YMCA.
Držme palce jaru! Nebo se snad někdo ještě nětěší?

V tomto čísle je i poněkud více literárních pokusů mladých autorů, věřím, že se vám budou líbit. Pokud vás také baví psaní, neostýchejte se nám některý ze svých výtvorů poslat, Protein se může stát startovacím místem vaší novinářské či spisovatelské dráhy, stejně jako tomu bylo u řady našich bývalých redaktorů.

J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]