01/2010

Gospel Night 2009

Vydáno dne 07. 03. 2010 (2564 přečtení)
tensingový večer v Praze u Sv. Klimenta

Letošní Gospel Night s podtitulem Jako v nebi tak i na zemi, pro mě byla diametrálně odlišná od těch už asi devíti předchozích, co jsem zažila. A to z jednoho prostého důvodu – spolu s Edou jsme ji měli celou na starost. Ale díky tomu, že vyšel grant, bylo plánování docela snadné a největším oříškem zůstala opět jen pokulhávající mezitensingová komunikace, ale to by nebyl TenSing, kdyby tomu tak nebylo. :-)

No ale teď už k tomu, jak to všechno probíhalo. Celá Gospel Night vypukla chvilku po sedmé. Ono taky co by to bylo za TenSingovou akci, kdyby neměla zpoždění. :-) Počkat se ale opět vyplatilo - kostel byl, dovolím si říct až přeplněn současnými i bývalými TenSingáři z blízka i daleka, jejich rodiči a kamarády. Koncert odstartovalo jedinečné moderátorské duo Miki Erdinger a Vojta Hynek, které celému večeru dodávalo řádný spád a staralo se o netradiční zábavu v těch jindy až trapně hluchých místech mezi jednotlivými vystoupeními.

Jako první TenSing se představil Želiv a hned v zápětí vystupoval TenSing Černilov – mezi vystupujícími sice benjamínek, o kterém je ale na naší národní tensingové scéně stále více slyšet. Poté byl program osvěžen tancem na písničku The way you make me feel, na který své síly spojily TenSingy Praha (Hančí Fliegerová a Majda Rounová) a Želiv (Gábina Strádalová a Terka Pokorná).

Jen co dozněly poslední tóny tohoto lehce zapamatovatelného šlágru z dílny Michaela Jacksona, už se na pódium chystal další TenSing - Vrchlabí.
Dramatu, jako dalšího důležitého aspektu TenSingu se letos již podruhé ujala improvizační skupina Improliga. Ačkoliv přišli v malém počtu (4) svých „15 minut slávy“ využili do poslední vteřiny a odměnil je obrovský potlesk. Jako poslední dva vystoupily TenSing Mělník a po něm TenSing Praha. Po ohlušujícím aplausu, který následoval po hitu večera (snad nikdo nebude proti tomuto tvrzení nic namítat) All I want for Christmas v podání naposledy jmenovaného TenSingu a sólistky Kačky Javůrkové, přišlo na řadu zamyšlení – letos v režii Petr Chlápka alias Chlopina. Přestože mi to on sám nevěřil, já i všichni ostatní jsme se shodli na tom, že bylo opravdu skvělé! A navíc krásně propojené jak s tématem, tak megasborem. Tímto bych mu za něj chtěla ještě jednou poděkovat, protože už opravdu dlouho jsem tak dobré zamyšlení v TenSingu neslyšela (a rozhodně jsem nebyla jediná!).

Po krátkém rozloučení moderátorů a komerčním děkovacím okénku jsme se dočkaly té pomyslné třešničky na dortu – megasboru. Tentokrát sbor složený ze všech vystupujících TenSingů zazpíval 4 songy: starý dobrý Awesome God (sólo Bára Šůstková a Honza Mašek), Stronger than (sólo Jolča Žižková), Mám jizvu na rtu od Jaromíra Nohavici (sólo opět Honza Mašek) a You’ll Come (sólo Eva Špačková Su Yeon Kang).

Přestože jsem párkrát zaslechla postesk nad tím, že celá Gospel Night trvale téměř 3 hodiny, byla většinou přijata s nadšením a spokojeností jak hostů, tak účinkujících, což byla ta největší odměna, jakou si organizátoři mohou přát. :-) Ale to je především zásluha těch, kteří se podíleli na přípravách a účinkujících, kterým ještě jednou srdečně děkuju! :-)

Magdalena Rounová
foto: Filip Rajnoch

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]