01/2014

Čtvrtý ročník festivalu Youth for You(th)

Vydáno dne 11. 03. 2014 (1256 přečtení)
ukáže talent brněnských umělců

Brno – Jaro už pomalu klepe na dveře a přináší s sebou záplavu inspirace. Již čtvrtý ročník brněnského festivalu Youth for You(th) pořádaný organizací YMCA Brno nabídne všem mladým jedinečnou příležitost ukázat světu svůj talent. Účinkující se budou vybírat z řad mladé generace Brňanů a jedinou podmínkou je věk v rozmezí 15–26 let, pak už je to jen na nich.


Na festivalu vystoupila například skupina irských tanců Démairt

Přípravy na další ročník, který se uskuteční 22. a 23. dubna, jsou již v plném proudu, a všichni se mohou těšit na bohatý program se spoustou novinek. Letos poprvé organizátoři přidávají nekolik nových akcí. Jednou z nich je umělecký řemeslný workshop, který se bude konat 19. března. Pod vedením zručných kreativců si návštěvníci budou moct vyrobit například šperky či přiučit se umění kloboučnictví. Po workshopu bude následovat swingový večírek v prvorepublikovém stylu spolu s předtančením a výukou tance, kterou zajistí skupina Swing Wings Brno. Asi dva týdny před festivalem přijde další festivalová ochutnávka v podobě módní přehlídky, která slavila velký úspěch už minulý rok.

Diváci se bavili nejen díky koncertům, ale i díky připraveným aktivitám brněnských organizátorů.

Letošní motto všechny vyzývá, ať zahodí všednost a ukážou svůj talent. Že i Brno má talent, diváky přesvědčí samotné festivalové dny plné hudby, divadla, tance a skvělé zábavy. První festivalový den návštěvníky přivede již tradičně do Kabinetu Múz, kde se představí všichni divadelníci, tanečníci a další umělci. Druhý festivalový den bude nově pokračovat na venkovní stagi v Denisových sadech, kde zahrajou nadějné brněnské kapely. Afterparty bude na diváky čekat v hudebním klubu Metro.

Vítězem diváckého hlasování se stala kapela Clawed Forehead.

Festival Youth for You(th) je určen všem zájemcům, kteří se zajímají o kulturu a o to, čím se baví mladí lidé. Nechte se proto přesvědčit o jejich talentu a přijďte, vstup je zdarma!

Kristýna Dušková, YMCA Brno, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]