04/2015

Český tensingový festival 2015

Vydáno dne 11. 02. 2016 (1091 přečtení)
Český tensingový festival byl letos v Praze! Každý rok se této akce nemůže dočkat více než stovka mladých lidí (nejen) z tensingu a není se vůbec čemu divit. Český tensingový festival, jehož zkratkou může být ČTSF, je nabitý program po celé podzimní prázdniny a dějí se opravdu neuvěřitelné věci! Desítky workshopů, megatanec, megadrama, megasbor a dokonce i gigasbor, dílčí programy jako je třeba drop-in dílna, kde se kreativitě meze nekladou, veselé večerní programy, ale i devotion night věnovaná zamyšlení, modlitbám či chvalám.


Ani letos tomu nebylo jinak. ČTSF 2015 se konal v centru Prahy hned vedle Národního divadla 28. až 31. října v ZŠ Svaté Voršily. Koordinátorkou festivalu byla dlouholetá tensingářka Josefina Smolková, která program a další záležitosti připravovala spolu se svým šestičlenným týmem organizátorů a pod křídly YMCA DAP měsíce dopředu.

Proběhlo na padesát workshopů od sportovních, jako byla třeba házená nebo latinskoamerické tance, přes Indiánský workshop nebo Good News, kde bylo cílem vyhledat v novinových plátcích co největší množství dobrých zpráv a vytvořit tak noviny, které se dají číst, až třeba po Mindfulness nebo jógu, které se řadí mězi odpočinkové a relaxační workshopy.

Samozřejmě nechyběly ani takové, které se zabývají typickými tensingovými dovednostmi; v nabídce byl workshop aparatury či hry na cajon, kytaru, bicí či další nástroje a nechyběl ani sólový zpěv nebo dirigování. K dispozici byla samozřejmě i drop-in dílna, která praskala ve švech, protože kdo by si nechtěl vyrobit placku či zrcátko s vlastním motivem?

Dokonce hned první festivalový večer navštívil tensingové podium i generální ředitel YMCA v ČR pan Vojtěch Rálek s první místopředsedkyní YMCA v ČR Markétou Doušovou. Během festivalu nás také navštívil zástupce světové YMCA Romulo Dantas. A bylo toho mnohem víc! Vše by se do tohoto článku nevešlo, ale snad jen ještě zmínka o tom, co je vždy velmi důležitou složkou ČTSF. Je to nacvičování programu na závěrečný koncert, který se koná vždy na závěr festivalu jako perlička celé akce, kde je vidět, co vše Ten Sing umí a co vše se v něm děje. I letos byl během festivalu nacvičován velkolepý koncertní program a tak mohl letošní závěrečný koncert proběhnout za mohutných potlesků početného publika v Radlické kulturní sportovně v Praze.

K úspěšnému zakončení koncertu přispěl i dílčí koncert tensigového tábora TSCZ 2015, jenž také vystoupil se svým hudebním programem. Úryvky z koncertu a hlavně z průběhu celého festivalu se daly vidět na televizi Noe a jsou dále dohledatelné na internetu.

Je skvělé, že se něco takového každoročně děje a tak je snad už jen potřeba se modlit nebo alespoň držet palce, aby se to dařilo i nadále! A kdybyste náhodou nevěděli, kam se hnout o podzimních prázdninách 2016, určitě se stavte na Českém tensingovém festivale!

Mariana Tauchmanová, YMCA DAP, foto: Daniel Ort

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]