03/2023

Ahoj léto 2023

Vydáno dne 04. 10. 2023 (181 přečtení)
Bylo, nebylo, ve škole se rozdalo vysvědčení a začalo léto. Na táborové základně naši Svišti přežívali podle reality show Survivor, přítomen byl i televizní štáb s kamerou.


Na Kláskově mlýně procházeli účastníci cestu válečníka, protože Samuraj bylo téma velkého a tradičního Rakvického tábora. Na Blažkově si děti i mládež díky pěknému počasí si užívali vodní bojové hry, tvořili si vlajky a učili se námořnickým dovednostem pod pohledem Pirátů z Karibiku. Děti ve věku 4–7 let si v Nosislávku užily příměstský tábor s Bobíkem, Fifinkou, Piňdou a Myšlupínem, během Léta se Čtyřlístkem vyrazily mimo jiné na celodeňák do podzemních chodeb do Kurdějova a pěšky došli do Hustopeč.

YMCA Brno tradičně připravila týdenní tábory pro rodiče s dětmi na táborové základně u Veverské Bítýšky. Účastníky provedla programem Judy Hopkavá a její kamarádi.

Každý den jsme začali veselou rozcvičkou na hudbu a poté jsme se vydali za dobrodružstvím do Zootropolis. Děti si prošly policejní akademií, dostaly policejní odznaky a hledaly ztracené obyvatele Zootropolis.

Na začátku jim situaci komplikoval lišák Nick, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Pro rodiče byl rovněž připraven bohatý program v podobě rukodělných aktivit a sportovního programu. Na táboře nechyběly ani večerní aktivity, děti velmi ocenily čtené i hrané večerníčky. Tábor jsme zakončili ohněm s opékáním špekáčků.

V klubovnách na Kounicové se konal 2. ročník příměstských táborů pro ukrajinské děti, které 8 týdnů strávily v Lužánkách, na výpravách do Anthroposu, vodním dováděním na Riviéře a v Aqualandu Moravia, protančily střevíce a šli na plno do fotbalových turnajů. Taky naše ukrajinská „školka“ šlapala furt pryč. O tom více v extra článku od vedoucí Aliny:)

Opět se pořádala lesní brigáda na Kunvaldu, voda pro Lemury, šermířské festivaly na hradech, taneční maratony a slavnosti. Společenskou událostí léta pro mnohé byla svatba našich členů, kde vystupovaly tanečnice klubu Feidh. Bylo to naplněné léto, děkujeme všem vedoucím, dobrovolníkům, podporovatelům, účastníkům, táborníkům, kuchařům, zdravotníkům a organizátorům, Vaše YMCA Brno.

Marta Joanidisová, YMCA Brno, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]