03/2017

Basketbalové narozeniny

Vydáno dne 06. 10. 2017 (1299 přečtení)
Je tomu už 125 let, co byl v americké Ymce vynalezen basketball. Těmto významným narozeninám se letos věnovala řada ymkařských akcí.


3. června 2017 se všem zájemcům otevřela brána pražského Paláce Na Poříčí. Zjistit, že „YMCA je více než jen dům“ přišlo přes dvě stě návštěvníků, pro které byly připraveny profesionální komentované prohlídky domu, výstava o historii i současnosti Ymky, charitativní hody na koš v tělocvičně, vystoupení Ten Singu, pro děti výtvarné dílny i narozeninová oslava s dortem.

Ve stejný den si v rámci celosvětové výzvy (World Challenge) nachystaly své programy pro veřejnost i Ymky Brno (kde se během dvou hodin podařilo zaznamenat 120 úspěšných hodů na koš – jeden z nich byl i pana starosty), Neveklov (hod na koš v rámci oslav Dětského dne), Orlová (happening na hřišti) a Jindřichův Hradec (YMCA odpoledne pro veřejnost).

Palác YMCA v Praze připravil ve svých prostorách výstavu Jak se v YMCA zrodil basketbal – stále ji můžete vidět na schodišti!

Na náměstí zvala YMCA Brno k hodu na koš

V deset hodin dopoledne 3. 6. 2017 se na náměstí ve Veverské Bítýšce začalo házet na koš. Každý kolem jdoucí byl vyzván, aby se účastnil světové výzvy YMCA. Házelo se, dokud nepadl míč do koše. Touto sportovní akcí jsme si společně připomněli 125. výročí od založení basketbalu a 173. narozeniny YMCA.

Nejsou to čísla kulatá jako míč, ale zadařilo se během dvou hodin zaznamenat 120 úspěšných hodů, které skončily v koši.

Svůj hod si splnil také pan starosta a přidala se i paní matrikářka. Každý házející obdržel placku s logem YMCA. Všem účastníkům děkujeme a přejeme krásné spokojené léto. Hodu zdar YMCA Brno.

YMCA odpoledne v Jindřichově Hradci

V neděli 11. 6. 2017 proběhlo na sídlišti Vajgar již 4. YMCA odpoledne pro děti. Opět bylo plné her a soutěží, nechyběl skákací hrad, odměny, balónky YMCA ani hod na basketbalový koš. Rodiče i děti mohli během odpoledne nahlédnout na našeho YMCA centra a seznámili se i s rozmanitými aktivitami YMCA Jindřichův Hradec.

Julie Bergerová, koordinátor PR YMCA v ČR, foto: archiv YMCA

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]