03/2020

Mělnická mládež pomáhá seniorům

Vydáno dne 05. 10. 2020 (308 přečtení)
MĚLNICKÝ TEN SING SE ROZHODL USPOŘÁDAT AKCI NA PODPORU MÍSTNÍHO CENTRA SENIORŮ. BENEFIČNÍ AKCE S NÁZVEM „PŘEŠLAPY ANEB TO SE NEPOVEDLO“ SE KONÁ V PÁTEK 16. 10. OD 17:00 V SALONKU MASARYKOVA KULTURNÍHO DOMU NA MĚLNÍKU.


Když se loni na jaře tensingáři rozhodli, že se přihlásí do programu nadace Via s názvem Dobro-druzi, netušili, jak aktuální téma si vyberou. S nápadem pomoci Centru seniorů a zároveň upozornit na fenomén tzv. generation gap, do češtiny přeložené jako mezigenerační propast přišli už v únoru letošního roku. Akce se měla konat v červnu, bohužel díky pandemii se přesunula na podzim. A o co tedy jde?

Tři v tuto chvíli tajní řečníci budou vyprávět na téma „přešlapy aneb to se nepovedlo“. Témata budou různá, těšit se můžete na zajímavé mělnické osobnosti. Poté bude následovat krátká beseda na téma vztahů se starší generací, prarodiči a o fenoménu generation gap. Řečníci budou odtajněni na Facebooku.

Hudební doprovod zajistí právě mladí Dobro-druzi z uskupení Ten Sing. Ten Sing je hudební aktivita pro mládež, která na Mělníku funguje přes dvacet let. Mladí se v rámci této původem norské aktivity schází jednou týdně a spolu nacvičují písně, tančí ale i hrají hry a zamýšlejí se.

Vstupné na akci bude dobrovolné a celý výtěžek půjde na mělnické Centrum seniorů, které tyto dary použije na výlet pro své klienty, kteří díky nám, doufejme, budou moci vyjet na chvíli mimo areál a podívat se do Kokořínského dolu.

Akce se koná za podpory města Mělníka, projekt byl také podpořen nadací Via v rámci programu Dobro-druzi, programu pro mladé filantropy. Díky podpoře nadace se výtěžek akce až do výše 20 000 Kč zdvojnásobí! Moc děkujeme nadaci Via i městu Mělník za jejich podporu.

Lucie Procházková, tensingový sekretář, grafika: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]