01/2019

Novinky v YMCA Ústí nad Labem

Vydáno dne 20. 03. 2019 (614 přečtení)
Závěr roku 2018 se v YMCA Ústí nad Labem nesl v duchu oslav 20. výročí založení této organizace v Ústí nad Labem. Připomněli jsme si vývoj, kterým YMCA prošla a co vše se jejím zástupcům podařilo vybudovat, jaké spolupráce navázat a kam posunout v Ústí nad Labem prorodinné aktivity.


Konec roku přinesl dvě zásadní novinky. V září se slavnostně otevíralo v centru města Mateřské centrum YMCA a v prosinci započalo stěhování Dětské skupiny YMCA z Teplic rovněž do centra města Ústí nad Labem. Oba provozy tak nyní naleznete ve stejné budově, což otvírá spousty možností. Otevřením mateřského centra jsme reagovali na absolutní absenci podobného zařízení v centrální části města.

Při tvoření jeho koncepce jsme kladli veliký důraz na příjemné prostředí, proto jsme ke spolupráci přizvali místní interiérovou designérku. Na tvorbě programu centra se podílí lektoři, kteří svým nadšeným přístupem utvářejí místo relaxace, setkávání a vzdělávání se. Dětská skupina je zase reakcí na nedostatek předškolních zařízení obecně.

Co plánujeme pro rok 2019?
Kromě pokračování všech aktivit, která YMCA Ústí nad Labem doposud provozuje, myslíme i na to, že bychom se rádi zase o kousek, možná větší, rozšířili. To je náš plán pro tento rok. Máme za sebou kvalitativní průzkum potřeb místních rodin, který nám odpověděl na to, jakým směrem se máme dát. V současné době vyjednáváme vhodné prostory pro realizaci našich záměrů, jednáme s partnery a stejně tak s poskytovateli finančních dotací. V plánu je vybudování a provoz další dětské skupiny, spolupráce na provozu plaveckých kurzů pro batolata, kavárna pro rodiny s dětmi a další zajímavé projekty. Držte nám palce.

Lenka Fenclová, koordinátorka prorodinných aktivit a ředitelka školky DS YMCA Ústí nad Labem

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]