03/2023

Škola kouzel a magie poslepu 2023

Vydáno dne 04. 10. 2023 (369 přečtení)
Letos se v termínu od 30. 7. do 6. 8. 2023 proměnilo tábořiště ve Veverské Bítýšce ve školu Kouzel a magie, kterou navštívilo 29 dětí se zrakovým handicapem. Před vlastním táborem dostaly děti zvací dopis z Bradavic v písmu dle jejich schopnosti číst (Braillovo písmo, zvětšený černotisk), že byly vybrány pro studium na kouzelnické škole s vlastnoručně vyrobenou Bradavickou pečetí.


Hlavním motem pobytu bylo: Je doba klidu, pán temna je dávno poražen a mrtev. Škola je opravená a funguje, je stejně magicky silná, jako dříve. V prvních hodinách lektvarů se jeden z učitelů spletl a namíchal něco jiného, než chtěl a způsobil výbuch s velkou magickou tlakovou vlnou. Výbuch způsobil odtržení kouzelného kamene, který hrad chránil od všeho zlého. Byl roztržen na 4 díly a každý odletěl neznámo kam. Bez dané ochrany hrad pomalu umírá a pro studenty přestává být setrvání zde bezpečné. Učitel se tedy musel vydat hledat dílky kamenů.

Děti mu aktivně pomáhaly. Společně hledali ve dne, v noci, museli zdolávat divoké lety na košťatech, pouť tajemným lesem plným děsivých tvorů, luštili šifry, procvičili si znalosti kouzel, biologie při výuce o plazech a dracích, odvahu prokázali při pohlazení si živého hada, krokodýla, želvy, jízdou na koních, cestou do mudlovského světa v rámci výletu do Brna, kde se děti musely samy pohybovat a trénovat tak interakci s okolím, nakládání s financemi, orientaci v městském prostředí a chůzi s bílou holí. Společnými silami se jim povedlo celý týden zvládnout a nalézt všechny 4 části kamene, což oslavili velkou hostinou a bujarým zpěvem.

Škola kouzel a magie nás naučila, že nevidět, není překážka, ale vstupenka do velkého dobrodružství, ve kterém se občas zadaří potkat dobré lidi, kteří pomohou, když je třeba. PS: Pomáhejme potřebným.

Andrea Roztočilová, YMCA Brno, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]