02/2023

STRUČNĚ

Vydáno dne 19. 06. 2023 (168 přečtení)
 • Ukrajinské velvyslanectví ocenilo aktivity, které YMCA Plzeň v loňském roce organizovala pro děti a rodiny z Ukrajiny. V rámci soutěže Brána k druhým převzali ymkaři děkovnou plaketu na slavnostním shromáždění v sále Národního technického muzea. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou práci!


 • Jarní retreat Akademické YMCA se uskuteční od pátku 2. 6. do neděle 4. 6. ve Svatém Janu pod Skalou. Všichni ymkaři srdečně zváni! Na téma „Západ, Rusko, Čína: střet civilizací?“ tu promluví sinolog David Gardáš, analytička Kateřina Procházková, amerikanista Jiří Pondělíček a publicista Martin Hála. Prostor bude tradičně i na společnou diskusi a procházku.

 • YMCA Familia pořádá v srpnu Letní kurz Manželských setkání. Jde o osmidenní program (sestávající z přednášek a setkání ve skupinkách), o kterém účastníci každoročně vypovídají, že je oslovil otevřeností, atmosférou přijetí, schopností představovat i nelehká témata s osvobozujícím humorem. Je určen všem párům, které chtějí pracovat na svém vzájemném vztahu, prohloubit ho či obnovit a získat nové impulzy.

 • YMCA Husinec srdečně zve všechny zájemce o výuku angličtiny od 15 do 99 let na svůj letní intenzivní pobytový kurz angličtiny u Orlické přehrady. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, kromě výuky vás jistě zaujme i sportovní program a tvořivé výtvarné aktivity, výlety nebo večerní posezení u ohně. Výuku vedou rodilí mluvčí z USA, ke studiu používají materiály s křesťanským zaměřením.

 • YMCA Jindřichův Hradec sesbírala seniory z města i okolí, naplnila s nimi celý autobus a vyvezla je na vydařený výlet do Prahy. Součástí výletu byla jak krátká procházka starou Prahou, tak prohlídka Valdštejnského paláce, sídla Senátu ČR. Na dokumentačních fotografiích všichni zářili spokojeností.

 • Jedním z nejpopulárnějších programů YMCA Podivín je kroužek vaření pro děti. Malí i velcí kuchtíci už si letos troufli na kynuté lívance, mechový dort, zelené velikonoční muffiny, palačinky i venkovní opékačku.

 • YMCA Pelhřimov připravila na Zelený čtvrtek čtení pašijí v přírodě. Zchátralá kaple svaté Anny na návrší nad Pelhřimovem byla působivou kulisou ke čtení provázenému živou hudbou.

 • Nízkoprahový klub YMCA Praha Dixie je praktickou pomocí dětem a teenagerům, kteří to doma nemají lehké. Pomůžou s doučováním, s výběrem střední školy, napsat životopis nebo si najít brigádu. Organizují programy pro volný čas. A nově také nabízí potravinovou pomoc zdarma všem, kdo to potřebují.

 • YMCA Strmilov vyrazila na cyklovýlet na hrad Roštejn. Nešlo jen o usilovné šlapání do pedálů, součástí byla také prohlídka hradu a společné ponávratové opékání buřtů. Děti z družin YMCA SKAUT v Domaníně samy vymyslely a nacvičily vlastní představení pro místní seniory. Prý se velmi povedlo. A děti byly tak nadšené, že si to chtěly dát hned ještě jednou :-)

 • YMCA v Ústí nad Labem i letos pro veřejnost připravila Závody kočárků. Odpoledne plné zábavy a sportu, které kromě samotného závodu kočárku ve sportovní chůzi doprovodily i soutěže a aktivity pro děti, skákací hrad, ZOO koutek s mláďaty, dílničky, výroba odznáčků, ad. navíc z výtěžku ze startovného podpořilo dětské oddělení ústecké nemocnice.

 • Před 100 lety u nás YMCA v Československu zavedla podle amerického vzoru slavení Dne matek (Mother´s day). Jeho velkou propagátorkou byla Alice Masaryková, dcera prezidenta a jedna z klíčových postav založení YMCA v Československu. Hlavní myšlenkou svátku, slaveného původně ve vojenských domovech, bylo vést člověka k vděčnosti. Každý měl zavolat či poslat své mamince telegram a říci jí, že na ni myslí. I pro nás může být dnes svátek inspirací k zamyšlení: všichni jsme dětmi a nehledě na naše subjektivní představy o ideálních vlastnostech rodičů, máme za co jim děkovat.

 • Na tři dny se do Prahy sjel mezinárodní tým ymkařů, aby společně připravovali křesťanskou konferenci YMCA Unify. Ta se koná každé dva roky v jedné z evropských zemí - a příští rok v únoru ji poprvé zažijeme v Praze! Srdečně na ni zveme všechny vedoucí, dobrovolníky, členy i příznivce YMCA. Registrace se otevřou koncem června.

 • Porozumět sobě samému, poznat své silné stránky a poučit se z předešlých zkušeností - to bylo téma první virtuální lekce v programu Change Agents. A my jsme hrdí, že máme v tomto prestižním ymkařském kurzu pro 120 mladých lidí z 57 zemí světa i naši českou zástupkyni!

 • Jednoletý kurz má za cíl připravit pro Ymku nové leadery. Vzdělat je v oblasti organizace, vedení a řízení projektů, propojit schopné mladé lidi z celého světa podpořit jejich potenciál. Probíhá částečně online a naživo, jeho součástí je mentoring i vlastní místní projekt. Chcete i vy získat dovednosti, které vám pomohou proměňovat nejen vaši Ymku ale i místní komunitu, a vybudovat si mezinárodní vazby? Máte ve své Ymce někoho, v kom vidíte velký potenciál leadera, jen by potřeboval trochu podpořit? Přihlaste se příště!

 • V dubnu jste v obchodech mohli potkat ymkaře z YMCA Jindřichův Hradec a YMCA Plzeň v roli dobrovolníků Potravinové sbírky. Možná i vás oslovili, jestli byste ke svému běžnému nákupu nepřihodili i pár kousků trvanlivých potravin nebo drogerie, které následně potravinové banky rozdělí lidem v nouzi. Často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi. Nevěřili byste, kolik může balíček rýže nebo šampon nadělat radosti!

 • O skvělé práci dvou ymkařů ze severu Čech vyprávěl jeden z dílů seriálu ČT Plné hnízdo. René a Ester Jiroutovi, profesionální přechodní pěstouni, skautští vedoucí a aktivní členové YMCA Sever v něm přibližují, jaké to je mít v péči dvojčata, v čem je povzbuzující navštěvovat mateřské centrum i na čem stojí YMCA skauting. Možná i vás zasáhne jejich laskavost a otevřenost a bude vám inspirací do každodenních životů!

  Julie Bergerová, sekretář pro PR a komunikaci YMCA v ČR, foto: YMCA Podivín

 • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]