01/2019

Volejbalový turnaj YMCA
v Pardubicích již po osmé!

Vydáno dne 20. 03. 2019 (572 přečtení)
Do pardubických tělocvičen sportovního areálu UPCE dorazilo v sobotu 9. února 2019 letos dokonce plných 12 smíšených družstev. Tedy okolo stovky nadšenců a příznivců ymkařského sportu - volejbalu.


Pro první turnaje před sedmi lety stačívaly kurty dva (6 týmů). Následně pro několik dalších ročníků byly využívány tři hřiště (okolo 9 týmů). Nynější osmý ročník turnaje ale poprvé využíval čtvrtý volejbalový kurt. Z tohoto 100% navýšení zájmu, který dokazuje oblíbenost ymkařské sportovní tradice, máme obrovskou radost. S nadějí můžeme vyhlížet k dalším ročníkům, že zaplníme i pátý volejbalový kurt, který sportovní areál nabízí. Pro další ročník je uvažován termín 8. 2. 2020.

Ale zpět do osmého ročníku turnaje. Hned úvodní minuty po příchody do haly se ochotní dobrovolníci z jednotlivých týmů chopili přípravy jednotlivých kurtů, natahování sítí, rozvěšování tabulek i reprezentativních vlajek YMCA. Za tuto aktivní pomoc všem patří obrovský dík.

Po chvíli na rozcvičení a úvodním slovu se týmy pustily do samotné hry. Nejprve se odehrály tři losem určené základní skupiny (dva sety do 25), po kterých následoval vzájemný rozstřel prvních a druhých křížem z jednotlivých tabulek (dva sety do 15). Tím se rozhodlo, kdo bude dále soupeřit o 1.–3 místo a kdo o čtvrté až šesté.

I týmy, které neuspěly v základní skupině, pokračovaly dál v soupeření o sedmé až deváté a desáté až dvanácté místo.

Výsledné pořadí:
1. Volejbalová grupa
2. Zimní vánek

3. Pondělní YMCA
4. Švestky
5. Blitzkrieg
6. NadLabem
7. Stejci
8. BumBác
9. Jarov
10. Bizoní stádo
11. Úderníci co přijeli šalinou
12. Smečouni

Vítězové pak ještě sváděli vlastní vnitřní vtipné soupeření o rozdělení výhry formou oblíbené hry kámen, nůžky, papír. Zaručeně si však celý tým zaslouží gratulaci i vybojovaný putovní pohár. Díky všem pomocníkům, díky ochotným pracovníkům univerzitního sportovního areálu, díky sdružení YMCA a díky Pánu, že nám dopřál takto příjemně prožít mrazivou únorovou sobotu. Volejbalu zdar!

David Strádal, YMCA DAP, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: -dst- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]