04/2014

YMCA na Slovensku slaví

Vydáno dne 01. 02. 2015 (1127 přečtení)
Po mnohaletém soudním sporu bylo přiznáno vlastnictví budovy YMCA v Bratislavě naší bratrské YMCA na Slovensku.


O víkendu 5.–7. 12. Proběhla v Nesvadoch tradiční akce YMCA dielňa, zvaná též Kapustnica, (obdoba našeho květnového Setkání YMCA) s hlavním tématem – oslavy znovuzískání budovy YMCA v Bratislavě.

Účastníci se zamýšleli nad její dávnou i nedávnou minulostí a také budoucností. Přítomni byli kromě dobrovolníků z různých místních sdružení také všichni bývalí generální sekretáři, kteří se o tento proces starali – Rasťo Lauko, Pavel Kugler, Ivan Sedliačik a Dalibor Perašín, který jej spolu s předsedou Miro Hrivnákem dokončili. Přítomen byl i pan advokát Martin Sivok, který YMCA na Slovensku celá léta v soudním sporu zastupoval.

Hostitelé – místní YMCA Nesvady připravila velké překvapení – dort ve tvaru budovy, který byl obrovský a velmi povedený (nehledě na chuť).

Z dlouholeté znalosti, i po přítomnosti na tomto setkání, si dovoluji říct, že YMCA na Slovensku naštěstí disponuje moudrými a kompetentními lidmi, kteří se dovedou nejen radovat z vyhraného soudu, ale vnímají také velkou vděčnost za tuto získanou příležitost, a také odpovědnost i rizika, která správa tak velké budovy přináší.

Po téměř 91 letech od jejího otevření se tak pro YMCA na Slovensku otvírá nová kapitola její existence. Přejeme jí, aby se této šance (na Šancové ulici) chopila moudře, slovy jejich parafrázovaného motta: YMCA budova – priestor pre ďalší krok.

Jako YMCA v České republice vám gratulujeme a i nadále nabízíme pomoc, zkušenosti,… cokoliv budete potřebovat.

Jaroslav V. Hynek, foto: autor textu

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]