03/2015

Youth Peace Network (CA)

Vydáno dne 20. 10. 2015 (1155 přečtení)
Diana Šmídová, v létě 2015 reprezentovala YMCA v ČR v programu Youth Peace Network, který pořádá YMCA of Greater Vancouver.


Tak schválně, co víte o Kanadě? Že jedí javorový sirup a po lese jim běhají medvědi? To je pravda! Ale Kanada toho má mnohem víc! Kanada je především velice multikulturní země. Je otevřená lidem všech národností, ras i barev pleti, a co víc, tuto rozdílnost Kanada podporuje a tvrdě pracuje na tom, aby mohli všichni pokojně žít vedle sebe. A to je přesně hlavní důvod, proč YPN (Youth Peace Network) vzniklo.

Co je to YPN?
YPN je o sdílení kultur a poznávání rozdílů mezi různými státy a národy z celého světa. Zní to zajímavě? Zajímavé to je! A přináší to hlavně moře zábavy, zážitků, dobrodružství, nových přátel a dovedností!

Co tam budu dělat?
Program je nejvhodnější pro mladší vedoucí cca do 22 let, kteří chtějí zažít léto jinak a strávit 3 měsíce na dětském táboře v nádherné kanadské přírodě. Tábor Elphinstone je úplně jiný než tábory české. Areál se nachází na nádherném Slunečném pobřeží a nabízí desítky aktivit na vodě i na zemi – od lanového parku přes lukostřelbu až po plachtění či paddleboarding. Tábor je plný energie a nadšení, pořád se něco děje a pořád se zpívá. Na druhou stranu zde fungují přísnější pravidla, ale to jen pro to, aby všichni zůstali v bezpečí. A to je při návštěvnosti cca 300 dětí najednou pochopitelné. Během tří týdnů školení Vás však na vše připraví, a pak už se můžete plně ponořit do péče o děti. Ty jsou všech věkových kategorií a můžete se dostat i k práci s dětmi např. s diabetem či neviditelnými poruchami (ADHD, autismus apod.). Určitě se nebojte jakoukoli příležitost chytit za pačesy, vše zvládnete a budete překvapeni, kolik se toho naučíte.

3 měsíce Vám dají opravdu hodně a YMCA ve Vancouveru je hodně štědrá a vstřícná. Zlepšíte se v angličtině, poznáte novou zemi a mnoho mladých lidí z celého světa, kteří Vám ukáží jejich kulturu. Vancouverská YMCA jde však ještě dál, abyste si Kanadu poznali ze všech úhlů. Většinu času trávíte v přírodě, ale kromě toho Vás čekají i 3 týdny přímo v centru Vancouveru, jeden víkend v kanadské rodině a během tzv. learning week budete mít možnost navštívit nejrůznější instituce a neziskové organizace z pole Vašeho zájmu. Ať už se zajímáte o životní prostředí, sociální práci, fundraising či právo, naučíte se toho opravdu hodně nového. Jeden týden také strávíte na táboře v tzv. global room, kam za Vámi budou chodit skupinky dětí a vy je budete učit o světě. Budete si s nimi povídat o České republice, zahrajete si s nimi české hry či zatančíte Mazurku. YPN jsou zkrátka 3 měsíce, na které nezapomenete, a co do nich vložíte, to si z nich několikanásobně odnesete.

A co volný čas a finance?
Připravte se na to, že být vedoucím na tomto táboře je náročné. Máte jen jeden den v týdnu volno a během týdne jen každý druhý den pár hodin. Občas se budete cítit unavení, ale tím víc Vás to posílí! Co se týče financí, vše je pro Vás hrazené včetně drobného kapesného. Pokud však budete chtít poznávat Kanadu, a užívat si ji se vším všudy, připravte si svoje úspory. Tuto investici ale mohu jedině doporučit!

Diana Šmídová, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]